Untitled Goose Game ‘in çıkış tarihi belli oldu

288

Untitled Goose Game isimli oyunun çıkış tarihi bugün itibariyle netlik kazandı. Buna göre oyun takvim yaprakları 20 Eylül 2019’u gösterdiği tarihte oyuncuların beğenisine sunulacak ve 3 farklı platformdaki yerini almış olacak. Daha önce de garip oyun akışıyla dikkat çeken Push Me Pull You’nun yapımında imzası bulunan House House stüdyosu tarafından geliştirilen Untited Goose Game’de oyuncular bir ördeği yönlendirecekler. İnsanlara sorun çıkaran bu ördeğin elinde ise bir bıçak bulunuyor!

Ördek olarak oyunda insanlardan bazı eşyaları çalabiliyorsunuz. Mesela insanların çoraplarını çalıp dipsiz bir kuyuya atabilir, sabunları yere atıp ayaklarını kaydırabilirsiniz. Hep hayalini kurduğunuz aksi, sinirli ve arıza çıkaran ördek karakterini canlandırabilmek elinizde. Zaten oyunun resmî açıklamasında da “Köyde tatlı bir sabah ve siz korkunç bir ördeksiniz!” ifadeleri yer alıyor.

Epic Games Store’da yayınlanacak

Daha önce de belirttiğimiz üzere Untitled Goose Game oyunu House House tarafından geliştirilecek ve Panic tarafından yayınlanacak. 20 Eylül 2019’da MacOS ve Windows PC platformları için Epic Games Store’daki yerini alacak olan oyun, aynı tarihte Nintendo Switch’in resmî mağazasında da yayınlanacak. Yani aynı günde 3 farklı platform için hazır olmuş olacak.

Öte yandan oyunun fiyatı da şimdiden netlik kazandı. Normalde 20 dolara satılacağı belirtilen oyun açılışa özel indirimle 15 dolara satın alınabilecek. Fiyat tüm platformlar için aynı olacak.

Goat Simulator’u anımsattı

İlginç yapısıyla bu oyun bir diğer hayvan konulu yapım olan Goat Simulator (2014) oyununu hatırlatmıyor değil. Şaka maksatlı geliştirilen bu oyun ilginç bir şekilde sükse yapmış ve eğlenceli yapısıyla oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Ancak Untitled Goose Game, 2014 yılında görücüye çıkmış olan Goat Simulator’un aksine bir şaka değil! Kesinlikle daha kaliteli, eğlenceli ve bir o kadar da garip bir oyun olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Aynı kategoride değerlendirebileceğimiz bir diğer oyun ise Donut County. Bağımsız oyun geliştiricisi Ben Esposito’nun tasarladığı oyun Annapurna Interactive tarafından yayınlanmıştı ve tıpkı Untitled Goose Game gibi düz, pastel renkli ve eğlenceli karakter tasarımların ev sahipliği yapıyordu.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız