Vikendi haritası sonunda PS4 ve Xbox One’a geldi!

659

PlayerUnknown’s Battlegrounds veya nam-ı diğer PUBG’ye eklenen son harita Vikendi, nihayet Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında da oynanabilir hale geldi. İçerisinde bol miktarda dağın bulunduğu bu karlı harita, 6×6 kilometre büyüklüğünde. Geride bıraktığımız Aralık ayından beri PC platformunda erişime açılan harita, nihayet konsoldaki PUBG oyuncularının da beğenisine sunuldu.

Vikendi haritası sonunda PS4 ve Xbox One'a geldi! - ProGamerTR

Bu haritaya bayılacaklar!

Uzun süredir bu günün gelmesini bekleyen konsol oyuncuları heyecanlanmakta haksız sayılmazlar. Çünkü Vikendi haritası, oyuncuların bir battle royale haritasından isteyecekleri her şeyi barındırıyor. İlginç bir şekilde haritayı tasarlayan ekip, oyuncuların silah ve ekipmanlara erişimini kolaylaştıracak bir hamlede bulunmuşlar. Bu yüzden paraşüt açıldıktan sonra cephanelik toplamak Vikendi’de sanıldığı kadar zor değil.

Vikendi’yi tercih sebebi kılan özellikleri bununla da sınırlı değil. Grafik dokuları çok kaliteli ve gerçekçi şekilde tasarlandığı için oyuncular kendilerini PUBG’ye daha fazla kaptırabilecekler.

Üstelik oyunda birbirinden ilginç temalı yerleşim yerleri de mevcut. Her biri özel olarak tasarlanan bu yerlerden birinde dinozor parkı, diğerinde ise içinde kilisenin de bulunduğu küçük bir kasaba bulunabiliyor.

Arazi tamamen karla kaplı olduğu için oyuncuların ayak izini takip edebilmek mümkün. Ayrıca alanın daraldığı durumlarda hızlıca kaçış imkânı sağlaması için Snowmobile adı verilen kar aracı da oyundaki yerini almış vaziyette.

Görsel detaylara önem verildi

Bölümdeki kulübe ve evlerin de kendine has karakterleri var. Diğer haritaların aksine kulübeler birbirinden farklı gözüküyorlar. Bunun sebebi, PUBG’de sanat yönetmeni olarak çalışan Dave Curd’un ufak detaylara dahi çok önem veriyor oluşu.

Bu arada Vikendi’nin yayınlandığı son güncellemede PUBG oyuncularını yakından ilgilendirilen bir dizi güncelleme de hayata geçirildi. Geçtiğimiz yıl geliştirici firma PUGB Corp oyundaki saç baş yolduran hatalardan ötürü çok fazla eleştiriliyordu. Oyunculara daha keyifli ve akıcı bir oyun deneyimi sunmak için hataları büyük ölçüde gideren geliştirici ekip, FPS düşmelerine karşı da gerekli önlemleri almışa benziyor.

Aktif oyuncu sayısında sürekli bir düşüş kaydedilen ve kitlesini Fortnite’a kaptıran PUBG, bu tür güncellemeleri ardı ardına hayata geçirerek yaşadığı kan kaybını durdurmaya çalışıyor.