Xbox Games with Gold’un Haziran ayı oyunları!

488

Sony’nin Haziran ayı içerisinde PlayStation Plus abonelerine sunacağı ücretsiz oyunların listesini açıklamasının ardından Microsoft da kervana katıldı ve Xbox Games with Gold programına dahil olan yapımları kamuoyuyla paylaştı. Her zaman olduğu gibi bu ay da oyuncular 4 farklı oyunu kütüphanelerine ekleyebilecekler. Bu oyunların ikisi Xbox One, diğer ikisi ise Xbox 360 için geliştirilmiş.

Ücretsiz oyunlara baktığımız zaman ise öne çıkan ilk yapım olarak Portal gözüküyor. Daha önce hiç oynamadıysanız Haziran boyunca ücretsiz temin edebileceğiniz bu yapım, gelmiş geçmiş en eğlenceli ve zorlu bulmaca oyunlarının başında geliyor. Fakat biraz eski olduğu da bir gerçek. Üstelik çoğu oyuncu mutlaka Portal’ı deneyimlemiştir diye düşünüyoruz.

Xbox Games with Gold'un Haziran ayı oyunları! - ProGamerTR

Xbox One sahipleri yine avantajlı

Xbox 360 için hazırlanan ilk oyun olan Portal’a ise Earth Defense Force 2017 isimli yapım eşlik ediyor. Portal’ı 1-15 Haziran tarihleri arasında indirebileceksiniz, Earth Defense Force 2017 ise onu takip edecek ve 16-30 Haziran arasında kullanıma sunulacak.

Adı geçen her iki oyun da Xbox One için geriye dönük uyumluluk desteğine sahip olduğu için yeni nesil konsol sahiplerinin daha avantajlı olduğu söylenebilir. Xbox One’ın kendi 2 oyunuyla birleştiği için toplam 4 oyun Haziran’da oyuncuların beğenisine sunulmuş olunacak.

Hokey oynamayı sever misiniz?

Her ne kadar ülkemizde pek yaygın olmasa da hokey oyunu özellikle ABD ve Rusya’da çok seviliyor. Xbox One platformuna doğru yola çıkan NHL 19 ise EA tarafından geliştirilmiş. Serinin son yapımı olan NHL 19’un ise çok güncel bir yapım olduğu söylenemez, çünkü EA’in NHL 20’yi piyasaya sürmesine sadece birkaç ay kalmış.

Son olarak Xbox One oyuncuları 2D grafiklere sahip olan ve Super Smash Bros. serisinden ilham alınarak tasarlanan Rivals of Aether’e kavuşacaklar. Bağımsız bir oyun stüdyosu tarafından geliştirilen bu oyun profesyonel turnuvalarda gayet iyi iş çıkarmıştı. Bu yüzden eğer dövüş oyunlarıyla ilgileniyorsanız, Rivals of Aether’e bir şans vermeniz tavsiye edilir.

NHL 19 tüm Haziran ayı boyunca kullanıma açık olacak. Rivals of Aether için verilen tarih aralığı ise 16 Haziran ile 15 Temmuz olarak belirtiliyor.