Xbox One Preview için yeni güncelleme yayınlandı

732

Microsoft bundan birkaç gün önce Xbox One Preview’in Alpha halkasına kayıtlı cihazlar için bir güncellemeyi yayına almıştı. Ancak görünüşe göre Microsoft mühendisleri bu güncellemeyi yeterli bulmamış olacaklar ki, bugün yeni bir yazılım güncellemesi daha çıkarma kararı almış bulunuyorlar.

Malum, Xbox One’a verilen yeni güncellemeleri ilk elden denemek isteyen kullanıcıları Preview (Önizleme) programına kayıt olarak beta yazılımlarını cihazlarına yükleyebiliyorlar. Siz de Xbox Wire adresini ziyaret ederek beta güncellemelerini almak için konsolunuzu kayıt edebilirsiniz.

Bilinen birçok hatanın giderildiği 1804.180330-1920 sürüm numaralı güncellemeye dair bilmeniz gereken her şey, haberin devamında yer alıyor.

Xbox One Preview için yeni güncelleme yayınlandı - ProGamerTR

Yeni güncellemeyle neler değişti?

Ses

Bazı oyun veya uygulamalarda sesin durduk yere kesilmesine yol açan hata giderildi.

Kumanda paylaşımı

Co-pilot fonksiyonunu kullanan ve kumandasını başka bir oyuncuyla paylaşan konsol sahipleri, artık kumandanın titreşim özelliğinin çalışmaması şeklindeki sorunla karşılaşmayacaklar.

Microsoft Edge

Windows’un PC ve Xbox One için yayınladığı Microsoft Edge tarayıcısı, arka planda birden fazla oyun veya uygulama çalışırken çökme hatası veriyordu. Yeni güncelleme ile Edge’nin kararlılığı arttırıldı ve bu hata giderildi.

Sistem dayanıklılığı

Konsolun ana sayfasında yer alan uygulama veya bazı oyunların arka planda çalışırken çökmesine sebep olan açık tarihe karıştı. Böylece Xbox One konsollar daha kararlı çalışacaklar.

Ancak tüm bu güncelleme ve hata gidermelerine rağmen Xbox One’ın yazılımında bilinen başka bazı hatalar da mevcut. Neyse ki yazılım geliştirme ekibi bu sorunların farkında ve gerekli müdahaleleri almak üzere çalışmalar halen daha sürüyor.

İşte Xbox One’da bilinen bazı hatalar

Netflix

1440p çözünürlükteki Netflix dizi ve filmleri yalnızca 1080p çözünürlükte izlenebiliyor. Ancak bu sorun Xbox One’ı değil, Netflix uygulamasını geliştiren ekibi ilgilendiriyor. Netflix’i LCD TV veya monitör üzerinden kullanan kişilerin video çıkışını 1080p çözünürlüğe ayarlaması tavsiye ediliyor.

HDR sorunları

Bazı oyunların desteklemesi gerektiği halde HDR formatında oynanamadığı kullanıcılar tarafından bildiriliyor. Eğer siz de böyle bir sorunla karşılaşırsanız lütfen geri bildirimde bulunun.

Ses

Hulu uygulamasının sesi diğer uygulamalara kıyasla çok daha az çıkıyor.