Xbox One, The Division 2 ve Anthem ile satışa sunulacak

630

2019 yılının ilk ayını tamamlamak üzere olduğumuz şu günlerde oyuncuları sene içerisinde piyasaya çıkacak olan büyük oyunların tatlı heyecanı sarmış bulunuyor. Bahsi geçen bu oyunlar arasında EA Games’in imzasını taşıyan Anthem üst sıralarda yer alıyor. Ön sipariş verenlere özel demo sürümünü bu hafta sonu yayınlayan EA’in yanı sıra Ubisoft da The Division 2 ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Bugüne dek birçok farklı oyunla Xbox One’ı beraber satarak oyunculara tasarruf imkânı sağlayan Microsoft’un bu kez de yeni amiral gemisi oyunlardan yana tercih kılması pek şaşırtıcı karşılanmadı. The Division 2 ve Anthem’i içeren Xbox One bundle paketleri için geri sayım nihayet başladı.

Xbox One, The Division 2 ve Anthem ile satışa sunulacak - ProGamerTR

Henüz resmî olarak doğrulanmış değil

Ancak şunu belirtmekte fayda var: Bu oyunları içeren Xbox One kutularının satışa çıkacağı bilgisi henüz Microsoft tarafından teyit edilmedi. Ancak Reddit’teki Xbox One kategorisinde yer alan bilgiler, Rus menşeli perakende sitesi 100PristavOk’un bu iki oyunun bulunduğu kutuların yanlışlıkla listelendiğini gösterdi.

Şuan için kesin bir çıkış tarihi de belli değil, ancak muhtemelen önümüzdeki 1-2 ay içerisinde paketlerin satışa çıkması söz konusu olabilir. Nihayetinde The Division 2’nin çıkış tarihi 22 Şubat, Anthem’in ise 15 Mart.

1 TB’lık Xbox One S geliyor

Her bir bundle paketinin açıklamasına baktığımızda Xbox One S konsolunun 1 TB’lık sürümünün müşterilere sunulacağı bilgisine ulaşıyoruz. Tabii ki kutunun içinde satın alınan oyunun fiziksel bir kopyası da yerini alacak. Anthem’li kutuda özel “Legion of Dawn Edition” oyuncuları karşılayacak, The Division 2’de ise oyunun standart sürümü bulunacak.

Diğer tüm Xbox One konsol kutularında olduğu gibi Microsoft’un Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass gibi abonelik hizmetleri için ücretsiz denemeler de oyuncuların kullanımına sunulacak.

Peki ya fiyatları?

Rus menşeli web sitesi toplamda 26 bin 990 ruble ücretle ön sipariş kabul etmeye başlamış. Bu, mevcut kurla 299 dolara denk geliyor. Bu fiyatın eski konsolunu yenilemek isteyen veya ilk kez Xbox One S alacak olanlar için ideal bir teklif olduğu söylenebilir.