100 Thieves Ekibinden Şaşırtıcı Geri Dönüş

623

LNBA takımı Cleveland Cavaliers’ın LCS kulübü olan 100 Thieves, bahar sezonuna iddialı transferler ile başlamasına rağmen beklenen sonuçları alamıyordu. Ancak son hafta Clutch Gaming karşısında başardığı inanılmaz geri dönüş sayesinde playofflar için hala iddialı olduklarının sinyalini vermiş oldu.

BAHAR SEZONU KÖTÜ BAŞLADI

            Geçtiğimiz 2 sezonda da playofflarda son dörde kalmayı başaran 100 Thieves ekibi, 2019 bahar sezonuna ilk hafta ağır mağlubiyetler ile başladı. Üçüncü haftayı çifte galibiyet ile geçiren ekip için umutlar yeniden yeşerse de, devamında oynadığı son dört karşılaşmayı kaybederek taraftarlarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Geçtiğimiz hafta Clutch Gaming ile karşı karşıya gelen ekip, formsuz olması sebebiyle galibiyete ihtiyacı olan rakibi karşısında pek de şanslı görülmüyordu. Nitekim sekiz skor ve dört ejderha geride götürdüğü maçı 30. dakika sonrasında çevirmeyi başaran 100 Thieves ekibi ligin altıncı haftasında galibiyet hasretini gidermiş oldu.

100 Thieves Ekibinden Şaşırtıcı Geri Dönüş - ProGamerTR

ÜST KORİDORDA KARMA SEÇİMİ

            Seçim yasaklama ekranından itibaren sürprizlerle başlayan maçta üst koridor oyuncusu Heo “Huni” Seung-hoon ilginç bir şekilde Karma tercihi yaptı. 100 Thieves’in bu beklenmedik seçime hazırlıksız olacağı düşünülürken Kim “Ssumday” Chan-ho tarafından yapılan Riven karşı seçimi, bir sürpriz etkisi daha yarattı. Ancak maça oldukça kötü başlayan Ssumday, Huni’nin ormancı desteğini arkasına alması ve kısa sürede kartopu etkisini yakalaması sebebiyle koridorda varlık gösteremedi. Ormancısının desteğiyle aldığı skorlarla birlikte Huni’nin Karması kartopuna dönüştü ve Ssumday’e koridorda şans tanımadı.

BARON SAVAŞI MAÇIN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ

            Clutch Gaming erken oyunda kapatılması güç bir farka ulaşmış olsa da orta oyunun sonlarına doğru verilen hasarlarda ciddi bir düşüş yaşandı. Sylas ve Noctune seçimlerinde daha tank ağırlıklı eşya dizilimlerinin tercih edilmesi, 30. dakika itibariyle Clutch Gaming’in hasar konusunda yetersiz kalmasına yol açtı. Buna karşın 100 Thieves’in takım oyunu üzerine seçtiği şampiyonların gücü ise bu dakikalar itibariyle en verimli seviyesine ulaşmaya başladı. Bu noktada Karma’nın önde yakalanması ve kitle kontrol zincirinden çıkamaması sonucunda Baron savaşını kaybeden Clutch Gaming için gidişat bir anda tersine döndü. Takımın tek hasar kaynağı haline gelen nişancı Piglet’in çabaları da sonucu değiştirmedi ve Clutch Gaming hiç beklemediği bir şekilde bozguna uğramış oldu.

            Mevsim başında SKT T1’dan tecrübeli yıldız Bang’i kadrosuna katan 100 Thieves beklentileri oldukça yükseltmişti. Bir türlü uyum sorunlarını aşamayan ekip son maçındaki başarısı sayesinde makro oyundaki potansiyellerini fark etmiş ve playofflara kalmak üzere iyi bir başlangıç yapmış olabilir.