2018’de Nintendo Switch’e gelecek oyunlar!

930

4K çözünürlüğe sahip inanılmaz gerçekçi grafik modellemelerinin revaç bulduğu günümüz oyun sektöründe Nintendo, halen daha oyunlarını diğer yapımlardan farklı bir yerde konumlandırmayı başarıyor. Yeni çıkardığı Switch oyun konsoluyla dikkatleri üzerine çeken ve üzerindeki ölü toprağını atan Japonya menşeli yapımcı, 2018 yılı içerisinde birçok yeni oyunu konsol tutkunlarına ulaştırmak niyetinde.

Bu sene içerisinde Nintendo Switch’e gelmesi beklenen oyunlar ise şöyle:

Super Smash Bros

2018'de Nintendo Switch'e gelecek oyunlar! - ProGamerTR

İlk kez Nintendo 64 konsoluna gelen Super Smash Bros oyunu inanılmaz eğlenceliydi. Nintendo evreninde var olan hemen her karakterin yer aldığı bu muhteşem yapım, aslında bir dövüş oyunu. Sumo ve boks arasında bir tür dövüş sanatını icra ettiğiniz oyunun amacı, karşınızdaki karakteri sahnenin dışına doğru itmek.

Mario, Bowser, Link, Pikachu ve Kirby gibi karakterlerin yer aldığı oyun en son Wii konsoluna uyarlanmıştı. Oyunun Wii’ye özel sürümünde tam 58 oynanabilir karakter vardı. Keza GameCube için çıkan Super Smash Bros konsolun en çok satan oyunu olmayı başarmıştı. Muhtemelen Switch için hazırlanan versiyon da ciddi bir sükse yapacaktır.

Hyrule Warriors: Definitive Edition

2018'de Nintendo Switch'e gelecek oyunlar! - ProGamerTR

2014 yılında Wii U konsolu için çıkan Hyrule Warriors oyunu, Nintendo’nun Legend of Zelda ve Koei Tecmo‘nun Dynasty Warriors serisinden karakterleri bünyesinde barındırıyordu. Platformun en çok satan oyunları arasına giren oyunun Switch versiyonunun, Wii U ve Nintendo 3DS sürümlerinde var olan tüm içeriklere sahip olması bekleniyor.

Mario Tennis Aces

2018'de Nintendo Switch'e gelecek oyunlar! - ProGamerTR

Mario’nun tenis oynadığı ilk oyun Virtual Boy ile hayatımıza girmişti. Mario ve arkadaşlarının tenis oynaması fikri oyuncularda ciddi bir karşılık buldu. Bunda oyunun Nintendo 64 için çıkarılan versiyonunun saatlerce eğlenceli vakit geçirme fırsatı sunuyor oluşu rol oynadı elbette.
Şimdilerde Switch’e uyarlanan Mario Tennis Aces oyununda hikaye modunun da yer alması beklentiler arasında.

Wolfenstein 2: The New Colossus

2018'de Nintendo Switch'e gelecek oyunlar! - ProGamerTR

Daha çok yetişkin oyuncuları hedef alan FPS oyunu Wolfenstein 2: The New Colossus‘ta Alman Nazi askerleri ABD’yi bir şekilde ele geçirmiş bulunuyor. Oyunu satın alan Switch konsol sahipleri ise B.J. Blazkowicz isimli karakteri yönlendirerek hayatta kalmaya çalışıyor.