Anthem oyuncuları, oyunun PS4’ü çökertmesinden şikayetçi oldu!

613

Yurtdışında yaşayan bazı PlayStation 4 oyun konsolu sahiplerinin cihazlarına Anthem oyununu yükledikten sonra iade almaya başladıkları ortaya çıktı. Sony müşterilerin talepleri doğrultusunda PS4’ü satın alırken ücretlerin tamamını geri ödemeyi kabul etmiş gözüküyor.

Müşterilerin internet ortamında paylaştığı iddialara göre Sony’nin web sitesindeki “online mesajlaşma” bölümünden Anthem’in PS4’ünü çökerttiğini söylemeniz yeterli.

Geliştirici firma BioWare’in kendisine çok umut bağladığı Anthem’in PS4 konsollarının çöküp kapanmasına, bazen de tamamen işlevini yitirip “brick” haline gelmesine yol açtığını öğrendiğimiz için tüm oyunculara tavsiyemiz dikkatli olmaları yönünde.

Anthem oyuncuları, oyunun PS4'ü çökertmesinden şikayetçi oldu! - ProGamerTR

22 Şubat’ta piyasaya sürülmüştü

Çevrimiçi oynanan çok oyunculu macera oyunu Anthem, BioWare tarafından geliştirilip Electronic Arts’ın yayımcılığında pazardaki yerini almıştı. 22 Şubat tarihinde satışına başlanan oyunu PC’nin yanı sıra Xbox One ve PS4 konsollarında da oynayabilmek mümkün.

Ancak oyuncular Anthem’den pek de memnun sayılmazlar. Şikayetçi oldukları birçok hata ile ilgili bildirimde bulunmalarına rağmen oyun hala daha istenen seviyede değil. Nitekim son olarak geçtiğimiz günlerde bu sorunları gidermek için bir güncelleme yayınlandı, ancak bu kez de PS4 oyuncularının sistem çökmesi ve bir daha açılmaması sorunu baş gösterdi.

“İmdat, PS4’üm tuğlaya döndü!”

Özellikle son 24 saattir Anthem oyuncuları oyunun PlayStation 4 konsollarının tamamen kapanmasına yol açtığına dair çeşitli paylaşımlar yapıyor. Şikayetlere göre cihaz fişe takılı olmasına rağmen sanki güç bağlantısı yokmuş gibi, hiçbir şekilde tepki vermiyor. Mesela bugün Reddit’te “TheMadTitanGuantlet” isimli kullancı tarafından paylaşımda “PS4’üm Anthem oyunu yüzünden tamamen tuğlaya döndü, artık hiç açılmıyor” ifadelerine yer verildi.

Bir başka kullanıcı ise oyunun PS4’ün çöküp tamamen kapanmasına yol açmasının ardından CE-36329-1 ‘Sistem Yazılım Hatası’ mesajıyla karşılaştığını dile getirdi. Bu ve bunun gibi daha birçok şikayete gerek Reddit, gerekse diğer forum platformları üzerinden ulaşabilmek mümkün.

Sony iadeleri kabul etmeye başladı

Çökme hatalarının iyice ayyuka çıkmasının ardından Sony, PlayStation 4 sahiplerine Anthem oyununun iadesini gerçekleştirmek için düğmeye bastı. Oyunculardan aldığımız bilgiler iade isteyen kişilere hiçbir sorunun sorulmadığı yönünde. Bu da Sony’nin Anthem’in hatalı bir şekilde kodlandığının farkında olduğuna işaret ediyor.