Apex Legends 25 milyon oyuncuya ulaştı

660

Apex Legends oyununun çıkışını takip eden süreçten beri hızlı bir şekilde başarıya giden merdivenleri tırmandığını söyleyebilmek mümkün. Suyu arkasında biriktiren bir barajın kapaklarını açması gibi, Apex Legends ’in çıkışını bekleyen 1 milyon kişi ilk 24 saat içerisinde soluğu oyunda aldı. 3 gün içerisinde 10 milyon oyuncu sınırını da geçen yapım bu özelliğiyle gerek Fortnite, gerekse PUBG’nin geliştirici ekibini endişeye düşürdü denilebilir. Malum, adı geçen tüm oyunlar battle royale konseptini benimsediği için.

Şimdilerdeyse oyunun çıkmasından 1 hafta sonra mevcut oyuncu sayısını bir kez daha güncellemekte fayda var. Elde ettiğimiz bilgiler Apex Legends’in sadece 1 hafta içerisinde müthiş bir oyuncu kitlesine ulaştığına işaret ediyor.

Apex Legends 25 milyon oyuncuya ulaştı - ProGamerTR

Kurucu ortaktan açıklama geldi

Oyunun geliştiricisi Respawn’ın kurucu ortağı Vince Zampella, geçtiğimiz Pazartesi günü Apex Legends ’in 25 milyon oyuncuya ulaştığını resmen açıkladı. Peki, ne oldu da bu oyun bu kadar başarılı oldu?

Fortnite’in aksine Apex Legends ’in tamamen ücretsiz bir oyun olması, bu başarının en büyük tetikleyicisi sayılabilir. Neticede oyun kötü dahi çıksa denemek için feda etmeniz gereken tek şey, oyunu indirirken bekleyeceğiniz süre ve harcadığınız internet trafiği.

Öte yandan Respawn’ın Apex Legends ’e de ilham kaynağı olan Titanfall serisiyle kendine has bir oyuncu kitlesi oluşturduğunu söyleyebilmek de mümkün. İnsanlar Titanfall evrenini çok sevmiş olacak ki, battle royale konseptine uyarlanan yapıma da gayet ilgi gösteriyorlar.

Reklam ve tanıtıma da ağırlık veriliyor

Hiçbir başarı tesadüf olmadığı gibi Apex Legends ’in başarısı da tesadüf değil elbette. Respawn bu noktada çok akıllıca bir reklam ve pazarlama stratejisi izleyerek Twitch Rivals turnuvası düzenleyeceklerini duyurdu. 19 Şubat’a dek sürmesi planlanan bu etkinlik kapsamında en büyük 48 yayıncı birbirleriyle mücadele edecekler. Milyonlarca Twitch kullanıcısının canlı izlemesi beklenen etkinlik en çok Apex Legends’in tanıtımına katkı sağlayacak.

14 Şubat’ta kutlanan Sevgililer Günü başta olmak üzere çeşitli bazı özel günlerde tertiplenen turnuvalar ise cabası. Tüm bunlar oyunu çok kısa süre içinde battle royale konseptinin önde gelen temsilcilerinden biri haline getirmeyi başarmış durumda.