Apex Legends bir ay içinde 50 milyon oyuncuya ulaştı

617

Fortnite ve PUBG’nin domine ettiği battle royale segmentine hızlı bir giriş yapan Apex Legends çıkalı henüz bir ay oldu. PC, PS4 ve Xbox One platformları için yayınlanan oyun kısa sürede o kadar popüler hale geldi ki, çıktığı ilk günde 1 milyon oyuncuya, ilk 3 günün sonunda ise 10 milyon oyuncu sayısına ulaşmayı başardı.

Çok değil sadece 1 hafta içinde 25 milyon oyuncu barajına da ulaşan Apex Legends’in şimdi de 1 aylık süre zarfında 50 milyon oyuncu tarafından oynandığı ortaya çıktı. Bu gerçekten de kırılması güç bir rekor.

Apex Legends bir ay içinde 50 milyon oyuncuya ulaştı - ProGamerTR

Büyüme hızı yavaşlama eğilimine girdi

Her ne kadar çok yüksek olsa da açıklanan rakamlar Apex Legends’e gösterilen ilginin biraz da olsa yavaşladığı şeklinde yorumlanabilir. Fakat yine de 1 ay gibi kısa bir sürede 50 milyonluk oyuncu kitlesine ulaşmak yabana atılacak bir başarı değil.

Bu arada oyunun geliştiricisi Respawn Entertainment vardıkları bu önemli kilometre taşını kutlamak için hazırladıkları özel videoyu YouTube’da yayınladı. Siz de hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

İstatistikler kamuoyuyla paylaşıldı

Videoyu izlediyseniz Respawn’ın bazı ilginç istatistiklere yer verdiğini de mutlaka fark etmişsinizdir. Finisher’ların toplamda 158 milyon kez kullanıldığını, karakterlerin roster özelliklerinin ise 1.23 milyar kez aktif hale getirildiğini videodan öğrenebiliyoruz. Ultimate Accelerant adını taşıyan karakterin hareketlerini hızlandıran özel gücün kaç kez kullanıldığına dair istatistik de aynı şekilde mevcut.

Öte yandan Apex Legends oyuncularının Respawn’ın sunucularına tam 31 milyar ping gönderdiği, şirketin de bu talepleri sorunsuz karşılayabilmek için gayet akıllı bir sunucu yönetim sistemi kullandığını öğreniyoruz. Gerçekten de PUBG ve Fortnite’in aksine Apex Legends’te kasma veya donma şikayetleri çok çok az. Ölen karakterler oyuna kaldıkları yerden devam etmek için 170 milyon kez yeniden doğmuş.

Oyun içinde en çok kullanılan silahların başında ise The Mozambique geliyor. Üzeri çiçek şeklindeki çeşitli desenlerle kaplanan bu silah aslında bir tür pompalı tüfek. Sahip olduğu yüksek hasar etkisi ve kullanım kolaylığı sayesinde tercih sebebi haline gelmiş bulunuyor.