Apex Legends ilk gününde 1 milyon oyuncu sayısına ulaştı

671

Hakkında çıkan söylenti ve dedikodularla oyun bloglarının gündeminden hiç düşmeyen Apex Legends geçtiğimiz gün geliştirici Respawn stüdyosunun duyurusunun ardından nihayet resmî çıkışını gerçekleştirdi! Canlı yayınla yapılan tanıtımla birlikte oyun Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları üzerinden oynanabilir hale geldi. Titanfall evreninde geçen bu ücretsiz oyunda PUBG ve Fortnite gibi battle royale konsepti benimsenmiş durumda.

Apex Legends ilk gününde 1 milyon oyuncu sayısına ulaştı - ProGamerTR

Şimdiden oyun içi videolarını izleyebileceğiniz Apex Legends’in dişli rakipleriyle çok benzer bir oyun akışı mevcut. Paraşüt yerine sırta takılan roketlerle adaya iniş yapıyor, boş evlerden silah ve mühimmat toplayarak zaman içinde daralan alanda hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyorsunuz. Tabii oyun içindeki tüm öğe ve dekorlar bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi, Titanfall evreniyle uyumlu tasarlanmış.

Çıkar çıkmaz rekor kırdı!

Ancak görünüşe göre Apex Legends oyuncuların kalbini kazanmayı başardı. Öyle ki oyun henüz çıktığı ilk günden 1 milyondan fazla özgün oyuncu sayısına ulaştı. Respawn tarafından açıklanan bu gelişme, oyunun tanıtılmasını takip eden ilk 8 saat içerisinde gerçekleşti. Bu yönüyle oyunun muhteşem bir istatistik değerini yakaladığı söylenebilir.

Respawn’ın kurucuları arasında yer alan Vince Zampella’nın Twitter hesabından paylaştığı bu önemli başarının gerçekleşmesinde oyunun ücretsiz olması büyük rol üstleniyor.

Bir diğer önemli etken ise Apex Legends’in tecrübeli bir topluluk yöneticisi ekibine sahip oluşu. Reddit başta olmak üzere birçok farklı kanalda sürekli olarak oyuncularla iletişim halinde olan bu ekip, geri dönüş ve hata bildirimlerini üst birimlere raporlayarak oyunun daha bir kusursuz hale gelmesini sağlamış. Var olan hataların kısa sürede giderilmesiyle ise ortaya Apex Legends gibi kaliteli bir yapım çıkmış bulunuyor.

Fortnite’in en büyük rakibi olacaklar

PUBG gibi ücretle satılmayan ve çok fazla hata (bug) barındırmayan Apex Legends’in gelecekte daha çok Fortnite ile mücadele edeceği söylenebilir. Nitekim Electronic Arts ve Respawn, battle royale konseptinde Fortnite’in izlediği yolu takip etmeye kararlı. Bu doğrultuda sezonlu Battle Pass biletlerinin satışlarını gerçekleştirecek olan oyun stüdyoları, önümüzdeki hafta ve aylarda daha da artması beklenen oyuncu kitlesini bu şekilde gelir kapısı haline getirmiş olacak.