Apex Legends’e 400 yeni seviye eklenecek

123

Son zamanların en popüler battle royale oyunlarından Apex Legends ’in önlenemez yükselişi halen devam ediyor. PUBG’nin başlattığı furyayı takip eden ve benzer bir konsepti benimseyen Apex Legends’in en büyük avantajı, arkasında EA’in olması. Dünyanın önde gelen stüdyolarından EA sürekli olarak battle royale oyununu güncelliyor ve yakaladığı yükseliş ivmesini aralıksız hale getirmenin yollarını arıyor.

Bu kapsamda yapılacak yeni değişikliklerin ilki ise şimdilerde gün yüzüne çıktı. Buna göre önümüzdeki hafta çıkacak olan güncellemeyle birlikte 400 yeni oyuncu seviyesi Apex Legends’deki yerini alacak, toplam kat edilebilir seviye sayısı böylelikle 500’e çıkacak. Kilidi açılan her yeni seviyeyle birlikte oyuncular 199 adet Apex Packs sahibi olabilecekler. Tabii her güncellemede olduğu gibi mevcut hataların giderilmesi ve genel oyun akışının iyileştirilmesi gibi ufak dokunuşlar da hayata geçirilecek.

Oyun artık daha keyifli

Daha önce de bahsettiğimiz üzere an itibariyle Apex Legends’teki mevcut seviye sayısı 100. Fakat 3 Aralık’tan itibaren bu sayı 500’e çıktı. Fakat her bir seviyenin kilidini açmak bu tarihten sonra bir nebze daha kolaylaşacak ve oyuncuların her seviye için ihtiyaç duyduğu XP miktarı yüzde 5 düşecek. EA’in açıklaması bu değişikliğin oyunu daha keyifli ve sürükleyici kılacağı yönünde. Oyuncuların ne tepki vereceğini kestirmek için ise henüz erken.

Kazanılabilecek Apex Packs sayısı da arttı

PUBG’deki kilitli kasalara benzetebileceğimiz Apex Packs’lerle ilgili de bir değişiklik olacak. Normalde herhangi bir oyuncu en fazla 45 adet Apex Packs kazanabiliyordu. Şuan ise bu sayı 199’a çekildi. İlk 20 bölüm boyunca oyuncular bölüm başına bir adet Apex Packs’i envanterlerine dahil edebiliyorlar. Fakat bölümler ilerledikçe kazanılacak Apex Packs miktarı düşüyor, öyle ki bazı bölümler boş bile geçilebiliyor. En sonunda ise oyuncular 5 bölümde bir loot kazanmaya başlıyorlar. Aşama aşama zorlaşma durumu söz konusu yani.

Bu noktada oyun editörlerinin EA’e yönelttiği bir eleştiri, alınan bu değişiklik kararının oyuncuları daha çok para harcamaya yönelteceği yönünde. EA ise bu eleştiriye cevaben yaptığı açıklamada oyuncuların halen daha bölüm başına 600 Legend Tokens’i kazanabileceğini belirtti.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız