Apex Legends’in mobil sürümünü bekleyenlere kötü haber

174

Battle royale konseptine dahil olan son oyunlardan Apex Legends bu yılın Şubat ayında oyuncuların beğenisine sunulmuş ve free-to-play yapısıyla PUBG ve Fortnite gibi kaliteli yapımlara dişli bir rakip olmuştu. Aslına bakılırsa gayet de başarılı oldu, üstelik son zamanlarda sunucu tarafında yaşanan bağlantı sorunlarına rağmen. Nitekim geçtiğimiz Mayıs ayında EA, çeyrek finansal döneme ait mali tabloları açıklarken Apex Legends’in gayet kârlı olduğunu da kamuoyuyla paylaşmıştı.

Aynı dönemde oyunun mobil versiyonunun da geliştirme sürecinde olduğu oyunculara müjdelenmişti. Mobil sürümün eninde sonunda çıkacağı bilgisi dışında oyuncuların elinde hiçbir ipucu kırıntısı bulunmuyordu. Ta ki bugüne dek. Geldiğimiz noktada dünyanın önde gelen oyun stüdyolarından EA, Apex Legends Mobil için tahmîni bir çıkış tarihi belirlemiş bulunuyor.

Oyuncuların beğenisini hızlıca kazandı

Mayıs ayında yapılan basın açıklamasında EA, Apex Legends’in EA dünyasına tamamen yeni oyuncular tarafından gayet beğenildiğini duyurmuştu. Bu beğeniyi taçlandırmak isteyen şirket Apex Legends için uzun vadeli canlı destek hizmeti vereceğini de müjdelemiş, bu desteğe Battle Pass içeriğinin de dahil olduğunu belirtmişti.

O tarihe dek Çin pazarına bir türlü açılmayan oyunun artık dünyanın en büyük mobil oyun pazarlarından birinde aktif hale gelmesine de şahit olmuştuk. Son olarak oyunun akıllı telefonlar için uyarlanan versiyonunun da görücüye çıkacak olması kuşkusuz olumlu bir gelişme. Eğer beklenen olursa telefonlar kadar tabletler de mobil Apex Legends’i oynatabilecek.

Heyecanlı bekleyişe biraz daha devam…

Evet, gelelim Apex Legends Mobil’in ne zaman görücüye çıkacağı sorusunun cevabına… EA CEO’su Andrew Wilson tarafından yapılan açıklamaya göre Apex Legends’in mobil sürümü 1 Ekim 2020 tarihinden sonra piyasaya sürülecek. Bu da oyuncuların nereden baksanız 1 sene kadar beklemek zorunda oldukları anlamına geliyor. Üstelik mobil oyunun kesin olarak bu tarihte çıkıp çıkmayacağı da belirsiz. Tek bildiğimiz en erken 1 Ekim 2020’de çıkacağı yönünde.

Aslına bakarsak EA’in Apex Legends’i mobil cihazlara uyarlayacak olması pek de sürpriz sayılmaz. Şirket en son rekabetin çok yüksek olduğu pazara PUBG Mobile’in de yapımcısı olan Tencent’le işbirliğine giderek Call of Duty: Mobile’ı katmıştı.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız