Battlefield 1 Son Güncellemelerini Alıyor

908

Battlefield 1’in lansmanından bu yana bir buçuk yıl geçti ve o zamandan beri DICE firması bir çok DLC paketleri ve içerik güncellemeleri yayınladı. DICE, boru hattında hala birkaç güncellemenin kaldığını, ancak aylık yamaların Haziran ayında biteceğini açıkladı.

Bir blog yazısında, DICE, son DLC harita paketinin kullanıma sunulduğuna göre, stüdyo önümüzdeki birkaç ay içinde daha sık güncellemeler yapmaya başlayacağını açıkladı. Ancak bundan önce birkaç büyük değişiklik geliyor. Öncelikle, They Shall Not Pass DLC’den gelen haritalar herkes için ücretsiz olarak oynanabilir hale getirilecek; Rupture haritası şuan için bu özelliğe sahip haritalardan birisi.Mayıs ayında tüm oyuncular için daha fazla haritanın kilidi açılacak.

Ayrıca, Haziran ayında yeni bir mod geliyor. Şok Operasyonları olarak adlandırılan bu mod, oyuncuların bir campaingde birden fazla harita üzerinde mücadele etmesini sağlayan normal Operasyonlar modundaki bir değişiklikten ibaret. Şok Operasyonları tek bir harita üzerinde duracak, ancak sektörel bir mücadeleye hala devam edecek. Oyun modu 40 oyuncuyu destekliyor ve mod beş harita üzerinde oynanacak. Bu haritaların çoğu DLC paketlerine eklendi, ancak DICE, tüm oyuncular için Şok Operasyonlarını açıyor. Bu da modun haritaları ücretsiz olarak denemek için bir yol olduğu anlamına geliyor.

Battlefield 1 Son Güncellemelerini Alıyor - ProGamerTR

Ayrıca DICE’ın normal olarak planlanmış bir güncellemeyi yayınlayacağı son tarih olarak Haziran ayını işaret ediyor. Aylık güncellemeler ile daha önce oyunda çeşitli değişiklikler ve ince ayarlar ekledi. DICE, planlarının Haziran ayından sonra ne olduğunu ya da oyuncuların daha az sık güncellemeler bekleyip beklemediğini söylemedi.

Diğer Battlefield 1 haberlerinde son haberler, serinin bir sonraki oyununun II. Dünya Savaşı sırasında belirleneceğini öne sürdü. Görünüşe göre Battlefield V olarak adlandırılan bu oyunda, senaryonun bir parçası olarak çok sayıda öyküye yer verilecek ve bir co-op modu olacak. Co-op oyun sever biri olarak böyle bir Battlefield oyununun efsane olabileceğini düşünüyorum. Oyunun önceki serilerinde bazı haritalarda arkadaşlarınızla beraber oynayabiliyordunuz fakat bu senaryoya dahil değildi. Yeni eklenecek olan co-op modunda senaryonun üzerinden arkadaşlarınızla beraber oynamak mükemmel olacak.

Yeni bir Battlefield oyunu resmi olarak açıklanmadı, ancak bu yıl kesinlikle yeni bir Battlefield oyununun geleceğini biliyoruz.