Blizzard bu yılki BlizzCon’un tarihini açıkladı

755

Blizzard, bu yıl düzenlenecek olan BlizzCon konferansının 2-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ve biletlerin ise Mayıs’tan itibaren satışa sunulacağını resmen açıkladı.

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Anaheim Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan BlizzCon 2018’de ise yok yok! Oyun geliştiricilerinin katılacağı paneller, soru ve cevap oturumları, cosplay etkinlikleri ve eğlenceli yarışmalar katılımcıları bekliyor olacak. Üstelik Blizzard hayranlarını sevindirecek BlizzCon çantası da cabası! Bu çantanın içinde en sevilen Blizzard oyunlarından aşina olduğumuz çeşitli simge ve ikonalar yer alacak.

İki gün sürecek olan etkinliğin bilet fiyatları ise 199 dolara mal oluyor. Toplamda 2 parti şeklinde satılması planlanan biletlerin ilk partisi 9 Mayıs tarihinde saat 19 itibariyle katılımcı adaylarına açılacak. İkinci parti ise 12 Mayıs tarihinde saatler 22’yi gösterdiğinde satışa çıkacak.

Blizzard bu yılki BlizzCon'un tarihini açıkladı - ProGamerTR

Sanal bilet ve BlizzCon öncesi biletler de satışa çıkacak

BlizzCon 2018’e katılamayan Blizzard hayranlarının üzülmesine ise hiç gerek yok. Sanal bilet satın alan katılımcılar canlı yayınlara erişim sağlayabilecekler. Ancak bununla yetinmeyen ve sınırları zorlamak isteyen Blizzard fanları, tamamen yardım amaçlı düzenlenen BC öncesi yemek etkinliğine katılabilecekler. Blizzard’ın geliştiricileri, sanatçıları ve topluluk yöneticilerinin katılacağı 1 Kasım tarihli yemek etkinliği için toplamda 275 adet bilet satışa sunulacak. Bu biletlerin fiyatı ise 750 dolar olacak, elde edilen gelir ABD’nin Orange County şehrindeki çocuk hastanesine aktarılacak.

BlizzCon konferansı başlamadan önce ise Los Angeles’teki Blizzard Arena, Blizzard Açılış Haftası programına ev sahipliği yapacak. 25-29 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan programın açılışında StarCraft 2 Dünya Şampiyona Serisi Uluslararası Finalleri oynanacak. Ayrıca World of Warcraft Arena Dünya Şampiyonası Finalleri ve Heroes of the Storm Uluslararası Şampiyona Finalleri de cabası.

BlizzCon Turnuva Tarihleri

Heroes of the Storm Uluslararası Şampiyonası: Ekim 25-28, Kasım 2-3

StarCraft II Dünya Şampiyonası Serisi: Ekim 26-28, Kasım 2-3

World of Warcraft Arena Uluslararası Şampiyonası: Ekim 29, Kasım 2-3

Overwatch Dünya Kupası: Kasım 2-3

Hearthstone Uluslararası Oyunları: Kasım 2-3

 

Overwatch Dünya Kupası ve Hearthstone Uluslararası Oyunları dahil olmak üzere tüm turnuvalar, BC kapsamında gerçekleştirilecek. Katılımcı adayları daha detaylı bilgiye BC’nin web sitesinden ulaşabilirler.