Call of Duty : Mobile için zombi modu çıktı

146

PUBG’nin başlattığı battle royale konsepti o kadar tuttu ki, Call of Duty gibi yılların köklü oyun serisi dahi mobil cihazlar için çıkan versiyonunda bu oyun moduna yer vermek durumunda kaldı. Şimdilerde ise Call of Duty: Mobile oyunu yeni çıkacak olan güncellemesiyle gündeme geldi. Buna göre oyunda artık zombi modu da yer alacak.

Aslına bakılırsa zombiler Call of Duty oyuncularına hiç de yabancı sayılmazlar. Yıllardan beri birçok CoD oyununda zombilerin bulunduğu modlara yer veriliyordu. Ancak bu zombi modu aradan geçen uzun süreye rağmen bir türlü mobil cihazlara uyarlanamamıştı. An itibariyle Activision bu duruma el koymuş bulunuyor.

Güncelleme peyderpey dağıtılacak

Elde ettiğimiz bilgilere göre iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazları kullanan oyuncular, bulundukları bölgeye göre değişmekle birlikte artık güncellemeyi indirmeye başlayabilecekler. Türkiye’deki kullanıcılar için güncelleme çıktı bile mesela. Oyunun son güncellemesinde yer alan tek değişiklik ise zombi modu değil elbette. Çeşitli hata gidermeleri, oyunun genel performansını artıran iyileştirmeler, kullanıcı arayüzünde yapılan ufak değişiklikler de söz konusu.

Oyunun tüm haklarını elinde bulunduran Activision, Call of Duty: Mobile oyunu için zombilerle ilgili ilk paylaşımını ise 21 Kasım tarihinde yapmıştı. “Zombiler geliyor…” cümlesini paylaşmakla yetinen şirket oyuncuları heyecanlı bir bekleyişe sürüklemişti. Sonradan ortaya çıktı ki güncelleme yavaş yavaş oyunculara dağıtılacaktı.

Nitekim Reddit’teki Cod: Mobile alt başlığına resmî bir açıklama yapan Activision sözcüsü kısa süre içinde tüm oyuncuların bahsi geçen yeni güncellemeyi indirebileceği bilgisini paylaştı.

Oynaması tamamen ücretsiz

Daha önce hiç oynamayanlar veya mobile uyarlandığını duymamış olanlar için kısaca bir hatırlatma yapmakta fayda var. Oyun uygulama mağazaları aracılığıyla iOS ve Android cihazlara ücretsiz indirilebiliyor. Ancak daha iyi bir oyun deneyimi için ya son çıkan amiral gemisi telefonlara, ya da büyük ekranlı bir tablete sahip olmanızda yarar var. Aksi halde grafik kalitesi çok düşük olacaktır, yaşayabileceğiniz muhtemel gecikmeler de cabası.

Oyuna yeni başlayanlar nişan aldıktan sonra otomatik ateş etme seçeneğini açıp kendilerine hız kazandırabiliyorlar. Bunun dışında geri kalan her şey konsol ile hemen hemen aynı.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız