Deezer uygulaması Xbox One’a geldi

868

Popüler ücretli müzik dinleme servisi Deezer, Xbox One ve Xbox One X konsolları için yeni bir uygulamayı yayına aldı. Bu sayede konsol kullanıcıları artık oyun oynarken müzik dinlemeye de devam edebilecekler.

Baştan aşağıya yenilenen ve oldukça kullanışlı bir arayüze sahip olan Deezer uygulaması, oyunculara 53 milyon şarkıdan oluşan devasa bir arşive erişim imkânı da sunuyor.

Yeni yayına alınan Xbox One uygulaması birçok farklı üyelik çeşidine sahip. Premium Plus, HiFi, aile ve öğrenci paketlerinden istenilen herhangi birine üye olunabiliyor. Flow adı verilen Deezer teknolojisi sayesinde aboneler, kişiselleştirilmiş sanatçı ve şarkı tavsiyelerinden de faydalanabiliyorlar.

Spotify’ye rakip olarak çıktı

Geçtiğimiz yılı 71 milyon aktif ücretli abone sayısıyla kapatan Spotify, halihazırda ücretli müzik dinleme servislerinin bir numarası konumunda. Xbox One için ayrı bir uygulamaya sahip olan Spotify, ABD’de tahtını Apple Music’e kaptırmış olsa da rekabetten geri kalmamayı başarıyor. Bu meyanda Apple Music’in halen daha oyuncular için özel bir uygulamaya sahip olmadığını da belirtmekte fayda var.

Deezer da yeni çıkardığı Xbox One uygulaması ile Spotify’ye rakip olarak pazardaki konumunu güçlendirme gayreti içerisinde.

Deezer uygulaması Xbox One'a geldi - ProGamerTR

90 gün ücretsiz deneme fırsatı sunuyor

Xbox One’ın satıldığı hemen her ülkenin uygulama mağazasından Deezer uygulaması ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ayrıca ücretli abonelik sistemine dahil olmayan kullanıcılara 90 gün boyunca Deezer’dan tamamen bedava faydalanma imkânını da sunuluyor. 90 günün sonunda Deezer’ı kısıtlı olarak kullanmak istemeyenler aylık veya yıllık ödeme yaparak uygulamanın tüm özelliklerinden yararlanabiliyorlar.

Deezer’ın Kuzey Amerika biriminin başındaki Jorge Rincon, Xbox One uygulamasının oyunculara çok daha keyifli bir oyun deneyimi sunacağını belirtirken “Her oyun kendine özel bir soundtrack’e sahip olduğu gibi, Xbox One’da Deezer’ı kullanan oyuncular da Flow teknolojisi sayesinde istedikleri müzikleri dinleyebilecekler. Her üyeye özel olarak hazırlanan bu listeler, oyuncuların oyundan aldığı zevki daha da arttırmaya aday” değerlendirmesinde bulundu.

Buna ek olarak oyuncular, Deezer sayesinde konsollarını bir müzik sistemi olarak da kullanabilecekler. Oyun oynamaya ara verdiklerinde de Deezer müzik çalmaya devam edebilecek.