Devil May Cry 5 ‘in sistem gereksinimleri belli oldu!

839

İlk başta anime ve mangalarıyla üne kavuşan, ardından oyun serisiyle adından sıkça bahsettiren Devil May Cry ’ın yeni oyunu piyasaya çıkmak için gün sayıyor. Şimdilerdeyse Japonya menşeli oyun stüdyosu Capcom, serinin 5. yapımı Devil May Cry 5 ’in minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimlerini kamuoyuyla paylaştı. Eğer siz de PC platformunda Devil May Cry 5 ’i oynamak istiyorsanız, sisteminiz yetersizse donanım yükseltmesi yapmak için kolları sıvayabilirsiniz. Acele etmenize ise gerek yok, çünkü oyun 2019 yılı içinde piyasaya çıkacak.

Devil May Cry 5'in sistem gereksinimleri belli oldu! - ProGamerTR

İşte minimum sistem gereksinimleri

İşletim sistemiyle başlayacak olursak, kullanıcıların en az Windows 7’ye sahip olmaları şart. Microsoft’un XP desteği sonlanalı bayağı olduğu için Capcom da tarihi geçmiş bu işletim sistemini desteklemiyor. En az 3.4 GHz hıza sahip (Daha iyisi olabilir) Intel Core i7 4770 işlemcinin yanı sıra 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 760 ekran kartı ve dahili hafızada 35 GB’lık depolama alanına ihtiyaç duyuluyor. Bu arada Capcom daha iyi ve eğlenceli bir oyun deneyimi için harici kumanda (kontrolör) kullanımını da tavsiye ediyor. Ancak unutmayın: Bunlar minimum sistem gereksinimleri. Yani her zaman için daha iyisi tercih edilebilir.

Peki ya tavsiye edilen donanımlar?

Muhteşem bir Devil May Cry 5 deneyimi için kesenin ağzını açan ve bütçe ayıran oyuncular için Capcom tavsiye edilen donanım listesini de paylaştı. Ancak ilginç bir şekilde bu liste, minimum sistem gereksinimlerinden pek de farklı donanımları içermiyor. Sadece Capcom’un ekran kartı olarak NVIDIA GeForce GTX 960 veya daha iyisini önerdiğini belirtebiliriz. Geriye kalan her şey minimum sistem gereksinimleri listesindeki öğelerle aynı.

Çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Devil May Cry serisinin beşinci ve şimdilik son yapımı DMC 5’in 8 Mart 2019 tarihinde yayınlanması bekleniyor. PlayStation 4 ve Xbox One konsollarının yanı sıra PC platformunu da destekleyeceği açıklanan oyunun fiyat listesi de belli oldu. Buna göre oyun PS4’te 399 TL’ye, Xbox Mağazası’nda ise 260 TL ücretle satılacak. Bu haliyle oyunun cep yakacağını söyleyebiliriz.