DOTA 2 Eleştiri

1231

DOTA 2 Eleştiri

Kazanırsın kaybedersin, absürt bi şeye tanık olursun ya da olmazsın, bir profesyonel oyuncunun hakkında konuşursun konuşmazsın. Tamam da bunları görüp de birbirine sövmeye başlayanları görünce anında facepalm geçiriyorum. Basit aslında, birbirinize söveceğinize fen lisesindeki ilginç kavgadaki gibi ilginç olsanız insanların okuyası gelecek de neyse..

DOTA 2 Eleştiri – Talent

Öyle gördüğüm bazı konulara değinesim var bu gece. Mesela talent konusunda; şahsen ben mesela elimde + zırh ve % büyü direnci varken oyununa göre veririm eğer ikisinden biri çok abartı değilse, veya -aklımda kalan- mid rubick iken +60 dmg gidip hurricane pike alırken support rubick iken +60 gold/min gider keyfime bakarım veya support venge iken karşısı büyük çoğunlukla fiziksel hasar veren hero’lardan oluşmuyorsa magic resistance alırken mid venge’de aynı şekilde ihtiyacıma göre alırım ve %8 resistance gerçekten hayat kurtarıcı oluyor. Herkes kendi tarzında gidebilir veya hala ihtiyacına göre gidebilir ama yüksek mmr’larda bazı op talent’lardan dolayı hero’lar doğal olarak tek tip oluyor.

İlk aklıma gelenler ember ve lone druid. Her ikisi de nerf yemesine rağmen artık eski meta’daki tarzlarından tamamen farklı bir tarzda oynuyor her iki hero da. Talent’lar yokken de aynıydı, hero’yu op yapabilecek bir skill’i veya item’i varsa onun üzerine gidilirdi hep, şimdi de pek farklı değil ve mesela başlarda hiç kullanılmamasına rağmen arteezy’den şundan bundan görüp jugger’ın +175 blade fury’li talent’ına verenler -ve tabiki kullanamayanlar- var. Bu sivrilmiş talent’lar nerf yedi ama daha fazla nerflemek hero’yu bitirir ki bugüne kadar nerf ayağına en az 10 patch boyunca pick’lenmeyen hero’lar oldu. Sonuçta bazı hero’ların boku çıkarılıyor gerçekten ama artık hero’yu tamamen bitirmeyen nerf’ler geliyor. %100 denge asla kurulamaz ama kurulursa o heyecanı kalmayacağı için o havası kalmaz. Dota budur hep de böyleydi; dengesiz.

DOTA 2 Eleştiri – Güncellemeler

Bu oyuna güncelleme gelmesi aşırı normal, asıl normal olmayan adil kullanım kotasıdır, reklamlarda hayvan gibi abartılıp aslında hiçbir şey olan internet hızıdır. Kotamız dolmasın diye güncellenmesin mi yani oyun.

Maçları takip ediyorum ama isim isim, takım takım değil de sadece oyunlara bakmak için. Bazı takımları izlemek büyük zevk verip aynı zamanda faydalıyken, bazı kadroların varlığı hala soru işareti.

DOTA 2 Eleştiri ‘mde son olarak dark seer’ın +120 damage’li talent’ına verin ama gaza gelip de echo sabre çıkmayın. Takıma orchid gerekiyorsa belki düşünülür. 120 dmg ama bu şekilde aykırı olmaya çalışmaktansa +14 regen gidip sistemin kölesi olmakta fayda var. Zaten en basitinden 4k’da bile oynatmazlar, Oynayamaz yani ama normal oyunda yapılır canım yine. Aslında onun yerine magnus’da 10 level’da %15 büyü hasarı gidip dagon alınır yani bence….

Diğer dota2 haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.