DOTA 2 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

2212

DOTA 2 HAKKINDA

Dota 2, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtımı yapılan oynaması ücretsiz bir MOBA oyunudur. Oyun 2002’de çıkan Warcraft III’ün ardından piyasaya DOTA olarak sürülmüştür. Relansman sonrası 2011’de Dota 2 olarak tekrar yayınlandı. Oyun bir milyondan yüksek sayıda aynı anda oynanma rekoruna sahiptir ve aynı zamanda Steam‘deki en popüler oyunlardan birisidir.

DOTA 2 OYNANIŞ

Dota 2 maçları, sol alt ve sağ üst köşesinde 2 takım merkezlerinin bulunduğu bir haritada oynanır. Takımlardan her birinde 5 oyuncu bulunur. Eğer bir takım diğerinin merkezindeki ana binayı yıkarsa, maçı kazanmış olur. Oyuncular 113 Hero’dan birini seçerek oyuna başlıyor. 113 Hero ve herbirinin farklı özellikleri, farklı item’lar ile değişken özellikler olduğu için oyun çok kompleks bir hal alıyor. En çok eleştirilen özelliklerinden birisi de bu kompleks yapı yüzünden insanların oyuna alışmakta zorlanmalarıdır.

Dota 2 eSpor anlamında çok geniş bir kitleye hitap eder ve oyunun dünya çapında birçok oyuncunun oynadığı turnuvaları düzenlenir. Büyük çaplı turnuvalarının ödül havuzları ise genelde milyon dolarlardır ve bu turnuvalar eSpor dünyasının en büyüğüdür. Final turnavası The International adı altında düzenlenir.

DOTA2 HEROLAR

Strength: Can değeri yüksek olan ve daha çok tank rolünü üstlenen karakterlerdir. Genel olarak verdikleri hasar miktarı saniye başına daha azdır.

Agility: Ortalama can değerine sahiptir. Genel olarak oyun başlangıcında saniye başına düşük hasarlar verirken, en fazla hasarı bu karakterler verir.

Intelligence: Düşük can değerine sahiptir. Ancak saniye başına verdikleri hasar oyun başlangıcında fazladır. Intelligence kahramanlar genel olarak orta koridor yada alt koridor giderek oyunun başlarında ağırlığını ortya koyar.

 

Oyun Hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıda yer alan fragmana göz atabilirsiniz.

DOTA 2 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

DOTA 2 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Donanımlar  Minimum Gereksinimleri

Önerilen Gereksinimleri

İntel İşlemci Pentium 4 3.0GHz Core 2 Duo E7400 2.80GHz
Amd İşlemci Athlon 64 3000+ Athlon 64 X2 Dual Core 5600+
NVİDİA Ekran Kartı GeForce 6600 GeForce 8600 GTS 512MB
AMD Ekran Kartı Radeon X800 GT Radeon HD 2600 Pro
RAM 2 GB 4 GB
İşletim Sistemi Win Xp (32) Win 7 (64)
DirectX DirectX 9 DirectX 9
Saklama Alanı 8 GB 8 GB

 

Diğer DOTA 2 Haberleri ne ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.