Düşük donanımlı bilgisayarlar için bedava PUBG Lite geliyor

653

Battle royale oyunu PUBG bilgisayar, konsol ve akıllı telefon platformlarında hayli geniş bir kitle tarafından oynanıyor. Sürekli olarak yeni güncellemeler alan oyunu geliştiren ekibe yöneltilen en büyük eleştirilerden biri ise PUBG’nin PC tarafından çok güçlü donanım istiyor oluşu. GTX 1050 gibi son model ekran kartlarıyla akıcı bir şekilde oynanabilen PUBG’nin sistem kaynaklarını hunharca tüketmesi ve optimizasyonunun iyi olmaması, hala daha kanayan bir yana.

Düşük donanımlı bilgisayarlar için bedava PUBG Lite geliyor - ProGamerTR

Beta sürecine geçildi bile

Neyse ki PUBG’nin geliştiricisi PUBG Corp bu gidişata bir dur demek için düğmeye bastı ve PUBG’nin düşük donanımlı bilgisayarlarda da oynanabilmesi için PUBG Lite’yi geliştirmeye başladı. Şimdiden beta testi aşamasına geçilen ve sınırlı sayıda oyuncunun erişimen açılan oyun, tam versiyonun hafifleştirilmiş bir sürümü olarak nitelendirilebilir. Üstelik sıkı durun, tamamen ücretsiz!

Minimum sistem gereksinimleri çok yüksek

PUBG’nin mevcut ücretli sürümü 2017’nin ilk günlerinde Güney Koreli şirket Bluehole tarafından piyasaya sürülmüştü. Oyun halihazırda minimum sistem gereksinimlerini karşılayan tüm PC’lerde oynanabiliyor.

Windows kullanan oyuncuların en az 8 GB RAM, GeForce GTX 960 2GB veya Radeon R7 370 2G ve Intel Core i5-4430 veya AMD FX-6300 işlemciye sahip olmaları gerekiyor. Ancak dikkat edin, bunlar oyunu oynatabilmek için gerekli olan azami donanım bileşenleri. Yüksek FPS ve kaliteli oyun grafikleri için daha da pahalı donanımlar satın almak mecbur.

Daha fazla oyuncuyu çekebilir

PUBG Corp’tan yapılan son açıklama, PUBG Lite için beta testlerinin başladığı yönünde. Şuan için sadece Tayland’daki bir grup oyuncu tarafından test edilen oyunun diğer bölgelerde de rağbet görüp görmeyeceğine ilişkin araştırmalar sürüyor. Eğer oyun gerekli ilgiyi görüp başarılı olursa Tayland’ın ardından diğer pazarlarda yayımlanması söz konusu olacak.

PUBG Lite’in sistem gereksinimleri neler?

Sade ve hafifleştirilmiş PUBG Lite’in minimum sistem gereksinimleri arasında 4 GB RAM, Intel Core i3 2.4GHz işlemci, Intel HD Graphics 4000 ve sadece 4 GB boş hafıza alanı yer alıyor. space. Akıcı bir oyun deneyimi içinse 8 GB RAM, Intel Core i5 2.8GHz işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870 ekran kartı öneriliyor.