FM19 serinin en hızlı satan oyunu oldu!

516

Futbol sezonları tüm dünya genelinde sona ermeye yaklaştı, ancak bu sadece futbol tutkunlarının artık TV karşısında daha az vakit geçirmeye başlayacakları anlamına geliyor. Televizyonlarını kapatan bunca insan ne yapacak dersiniz? Tabii ki PC’de sanal oyuncularla kendi takımlarını kurup teknik direktörlük yapmaya başlayacaklar. Haliyle bu da Football Manager için iyi bir haber! Nitekim oyunu geliştiren stüdyonun yöneticisi Miles Jacobson’un açıklaması da dünyanın en iyi futbol simülasyonunun her geçen gün daha fazla oyuncu tarafından tercih edildiğini gösterdi.

FM19 serinin en hızlı satan oyunu oldu! - ProGamerTR

FM19 En çok oynanan ilk 10 oyun arasında

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Jacobson “Geçen sene yine bu dönemde Football Manager 2018’i Steam üzerinden 50 bin kişiden biraz daha fazla kişi oynuyordu” dedi. Bunlar çok düşük rakamlar sayılmazlar, en azından oyunu Valve’nin dijital mağazasında ilk 10’a sokmaya yetmişti.

Nitekim geçtiğimiz gün FM18 biraz daha yükseldi ve Rainbow Six Siege’nin ardından altıncı sıradaki yerini aldı. Üstelik bu yapım ilk 10 listesindeki tek oyunculu ilk oyun olma özelliğine de sahip. Ancak aradan geçen süre zarfında çok şey değişti ve bu sıralama da yeni bir düzene girdi.

Hızlı sattı ve çok oynandı

Öte yandan Jacobson paylaşımının devamında “Ben bu satırları yazarken Football Manager 2019’u Steam üzerinden anlık 70 bin 241 kişi oynamayı sürdürüyor. Bu kadar çok insanın oyunumuzda keyifle vakit geçirmesini görmek muhteşem bir şey. FM19 bizim en hızlı satan PC oyunumuz ve an itibariyle en çok oynanan yapımımız” dedi.

Anlık 70 bin oyuncu hiç de yabana atılacak bir rakam değil, ancak listedeki diğer yapımlarla kıyaslayacak olursak “Harika” bir değer de değil doğrusu. Ancak yine de bir önceki seneye göre yüzde 40’lık bir artış söz konusu. Bu da FM serisi için ciddi bir ivmelenmeye işaret ediyor.

FM19’un bu kadar çok rağbet görmesinin ise birden fazla sebebi var. Serinin bugüne kadar geliştirilen en kapsamlı ve başarılı oyunu olması kesinlikle tesadüf değil. Birçok eleştirmenden geçer not alan FM19 adından uzunca bir süre daha bahsettirecek gibi.