Fortnite Çin’e Geliyor!

1057

Çok büyük bir kitlesi olan Battle Royale oyunu Çin’e geliyor. Geliştirici Epic şirketi Twitter platformu üzerinden paylaştığı gönderide Fortnite’ın hayali karakteri Jonesy’nin pasaportunu görebilirsiniz.

Resmi incelediğinizde 23 Nisan tarihinde Çin’e girişi onaylanmış bir pasaport bulunuyor. Görünen o ki 23 Nisan 2018 tarihinde Fortnite Çin’de de oynanmaya başlayacak. Oyunlar için Çin büyük bir satış bölgesi olmakta. Çok büyük nüfusunun potansiyeli bir hayli büyük. Çok büyük nüfusu sadece oyun için değil bir çok ürün için satış için en ideal yerlerden birisi. Bildiğiniz üzere PUBG’nin Çin’deki kitlesi oldukça büyük. Fortnite çıktığı ay çok yüksek oyuncu kitlesine sahip olmuştu.Getirdiği güncellemelerle ve iyileştirmelerle o oyuncu kitlesini elinde tutmayı başardı ve oyuncu kitlesini genişletti. Fortnite’ın aynı başarıyı yakalamaması için hiç bir sebep yok. Ayrıca oyunda hile yapmak, hack kullanmak Çin’de büyük bir suç. Eğer Çin’de bilgisayar oyununda hile yaparken yakalanırsanız alacağınız ceza bir daha hile yaptırmayacak cinsten olabilir.

Hile yapmayın. Hile, yapan oyucu gördüğünüzde raporlayın!

Epic şirketi oyunu tek başınamı Çin’e getirdi yoksa bir sponsor yardımıyla mı kesin değil fakat eğer bir partner yardımıyla Çin’e getirildiyse bu partner Tencent’ten başkası olamaz. Tencent hakkında ise PUBG’nin mobil versiyonunu geliştiren ve yayınlayan bir şirket. Tabi ki tek bir oyundan ibaret değil bu şirket. Arena of Valor gibi başarılı oyunları olan bir şirket. Çin’in büyük şirketi Tencent Epic’in %40’ına sahip ve Çin’de geniş bir ağı var. Ayrıca Fortnite Çin’e geldiğinde diğer platformlarda da oynanabilir olup olmayacağı kesin değil. Çin’de mobil cihazlarla ve bilgisayar ile oyun oynama bir hayli popüler. Konsolu geride bırakmış durumda. Batı versiyonu ile Çin versiyonu arasında ne gibi farklılıklar olacak o da belli değil.

Yeni bir harita gelip gelmeyeceği konusunda şöyle haberlerimiz var. Gösterilen Teaser’da yeni bir harita olabileceğini düşündük. Epic şuan için yeni bir harita için planlarının olmadığını belirtti.

Epic’ten daha fazla haber öğrenmeye çalışıyoruz. Öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız.

Son yamalarla eklenen otomatların haritanın hangi bölgede olduğunu merak ediyorsanız sizleri Fortnite Otomatları Bulabileceğiniz Yerler adlı yazımıza alalım. 🙂