Fortnite’a Beklenen Meteor Nihayet Düştü

1376

Epic Games Fortnite Battle Royale oyununa yepyeni bir güncelleme getirdi. Geçtiğimiz günlerde Fortnite Battle Royale haritasına bir çok küçük meteor düştüğünü görüyorduk fakat daha büyük bir gök taşının düşmesiyle beraber bir çok şey değişti. Büyük meteorun düşmesi ile beraber haritada bir çok yeni alan oluştu. Bunun üstüne bir çok yenilikte eklendi. Yamada bilmediğimiz yedi adet daha yenilik var.

Bir çok oyuncu meteorun Tilted Towers’ı yok etmesini beklerken meteor bam başka bir alana düştü. Meteor Dusty Depot’un bir parçası oldu. Açıkçası Tilted Towers yok olsaydı daha güzel olabilirdi. Konumuza dönecek olursak yaşamak ve saklanmak için kullanılan üç depodan biri yok edildi. Meteorun düşmesi ile birlikte Dusty Depot’un ismi de Dusty Divot olarak değiştirildi. Meteor baya büyük bir alanı yok etmiş gibi duruyor. Üç depodan birisi dediğime bakmayın, sadece ikisi sağlam kalmış o kadar.

Dusty Divot haritadaki bir delikten daha fazlasıdır. Meteorun bir kısmı toprağın üstünde kalmış ve insanlar etrafında düşen meteoru incelemek için askeri bir üs oluşturmuştur. Tıpkı Thor’un ilk filminde uzaydan bir cisim düşüyor ve devlet o düşen cisim etrafında insanları uzak tutmak ve inceleme yapmak amacıyla askeri bir üs oluşturması gibi benzer bir olay. Dikenli telleri aşmak kolay biliyorsunuz ufak bir rampa kurarak hemen o engeli aşabilirsiniz. Fakat düşen meteordan etrafa saçılmış olan Hop Rocks adındaki küçük parçaları elinize alarak geçici olarak yer çekimine meydan okuyorsunuz. Daha düşük bir yer çekimi oluyor. Normalden daha çok yükseğe atlamamıza izin veriyor.

Haritanın başka bir yerinde yeni eklenen Risky Reels alanı mevcut. Anarchy Acres gibi var olan alanlara da meteorun düşmesi ile birlikte dağılmış olan Hop Rocks’ları ve meteorun yarattığı diğer etkileri görebilirsiniz.

Yukarıdaki videoda Dusty Divot’u kontrol edebilirsiniz, ancak 4.0 güncellemesinde harita üzerinde yapılan değişikliklerden çok daha fazlası var. Sezon 4 başladı, yeni zorluklar getirdi ve meydan okumalar başladı. Tatar yayı oyuna eklendi fakat oyunda tatar yayına geçici olarak erişilemiyor. Kafa vuruşlarının nasıl çalıştığına dair bazı düzeltmeler yapıldı. Şimdi başlangıç ​​adasındaki eşyaları da yok edebileceksiniz.

Hop Rocks ile birlikte mükemmel oyunlar göreceğiz gibi duruyor. Ya sizler değişiklikler hakkında ne düşünüyorsunuz?