GTA 4 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

13455

GTA 4 HAKKINDA

Grand Theft Auto 4, yani kısaca GTA 4 serinin sekizinci oyunudur. Oyunun yapımında diğer seriden de tanıdığımız üzere RockStar Games grubu üstlenmiştir. Oyunun piyasaya çıkış tarihi Nisan 2008. Windows, PS, XBOX 360 ve XBOX One platformlarında oynayabilirsiniz. Üçüncü şahıs nişancı ve aksiyon-macera türünde bir video oyunudur.  Oyunun tek ve çok oyunculu modda gamepad, klavye ve fare ile oynayabilirsiniz.

Oyunun Amerika’nın New York şehrinde şehrinde geçiyor. GTA 4 ’ün 15 farklı oyun türü bulunuyor.

Oyunu önceden belirlenmiş görevleri tamamlamayarak bitirmeniz gerekiyor. Görevleri tamamlamak için bir süre kısıtı yok yani görevleri istediğimiz zaman yapabilir ve görevlerin dışında New York’da serbestçe dolaşabiliriz. Oyuncuların en çok stres attığı bölüm burası olabilir.

Oyunun başında, sadece Dukes ve Broker’dan oluşan adaları keşfedebiliriz ama oyun ve hikaye ilerledikçe diğer adaların da kilidini açabiliriz.

GTA 4 OYNANIŞ

Oyun içinde silahlar, patlayıcılar ve diğer aletler ile düşmanlarınıza saldırabilirsiniz. Görevleri gerçekleştirmek ya da gezinmek için farklı araçları kullanabilirsiniz. Motorsikletten itfaiye aracına kadar farklı araçları kullanabilirsiniz. Oyun içinde suç işledikçe polislerin dikkatini çekmeye başlarsınız ve 6 yıldıza kadar bunun dereceli olarak arttığını görebilirsiniz.

Ana kahramanımız yani bizim oynadığımız karakter Niko, Doğu Avrupa asıllı Sırp bir arkadaşımız. Niko’nun telefonu üzerinden görevlere geçiş yapabilirsiniz. GTA 4 Hileleri ‘ni de yine bu telefondan girebilirsiniz.

GTA 4 ONLINE

Grand Theft Auto IV için çevrimiçi çok oyunculu modu, 32 oyuncuya kadar aynı anda aynı dünyada serbestçe dolaşmanızı sağlar. Oyuncular ölüm maçları ve sokak yarışları da dahil olmak üzere hangi oyun modunu oynamak istediklerine karar verirler. Hem ekip olarak beraberce yapabileceğiniz hem de yarışarak yapabileceğiniz oyun modları mevcuttur. Bu oyun modları sıralanır ve sıralanmamış maçlara ayrılır. Oyuncuların sıralamaya girmeleri için oyun içi para kazanılmalıdır.

Oyun Hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıda yer alan fragmana göz atabilirsiniz.

Oyun ayrıca, oyuncuların tüm haritayı keşfetmek için açık uçlu hedefi veya tamamlama misyonu olmaksızın kullandıkları bir Serbest Moda sahiptir. Oyunun sunucuları polis varlığı, trafik ve silahlar gibi birçok değişkeni kontrol edebilir. LAN desteği, oyunun Windows versiyonunda mevcuttur.

GTA 4 ÖNEMLİ VERİLER

Oyun piyasaya çıktan sonra eğlence sektöründeki bir günde en çok satış ve yedi günde en çok satış alanlarında rekor kırıp Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Oyun piyasa çıktığı ilk gün 3,6 milyon kopya satarak 310 milyon $ satış geliri elde etti, ilk haftasında ise bu rakamlar 6 milyon adet ve 500 milyon $ oldu.

GTA 4 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

GTA 4 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Donanımlar Minimum Gereksinimler

Önerilen Gereksinimler

İntel İşlemci  Core 2 Duo E4300 1.8GHz  Core 2 Quad Q6600 2.4GHz
Amd İşlemci  Athlon 64 X2 Dual Core 3600+  Phenom 9850 Quad-Core
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce 7900 GS  GeForce 8800 GT
AMD Ekran Kartı  Radeon X1900 Series  Radeon HD 3870
RAM  1 GB  3 GB
İşletim Sistemi  Win Xp (32)  Win Xp (32)
DirectX  Direct X 9  Direct X 9
Saklama Alanı  16 GB  16 GB

 

Diğer GTA yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

GTA 5 Sistem gereksinimleri yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

1 YORUM

  1. İŞLEMCİ= Intel(R) Core(TM) İ5-8250U CPU @1.80 GHz
    RAM BELLEK= 4,00 GB
    İŞLETİM SİSTEMİ= Windows 10
    EKRAN KARTI= Amd RADEON 520 2,00 GB

    Hangi ayarlard kaç fps alırım ACİL

Comments are closed.