HEARTHSTONE The Journey to Un’Goro : ESKİYE DÖNÜŞ

GADGETZAN’IN ARKA SOKAKLARINDAN UN’GORO’NUN DERİNLİKLERİNE DOĞRU

HEARTHSTONE The Journey to Un’Goro ile birlikte, her ek pakette olduğu gibi, Hearthstone kartlarının ve oyun mekaniğinin dengesi değişti. Bir önceki ek paket olan Mean Streets of Gadgetzan hem getirdiği yeni oyun mekaniği hem de yeni kartlar bakımından oyuncuların beklentilerini karşılamamıştı. Ayrıca oyunculara sunduğu “Noir” havası, ne World of Warcraft ne de Hearthstone ile tam bağdaşmadığı için oyuncular tarafından benimsenememişti. Bu sebeple The Journey to Un’Goro, Mean, Streets of Gadgetzan ile uzaklaşılan klasik Hearthstone havasını tekrar oluşturmak konusunda başarılı bir adım olarak karşımıza çıktı.

HEARTHSTONE The Journey to Un’Goro

Hearthstone ekibi, yayınlanan ve oyunculara sunulan her ek paket/güncelleme ile birlikte oyunun mekaniklerini değiştirmekte ve oyuncuları sürekli olarak Hearthstone yörüngesinde tutmayı başaracak bir sirkülasyon oluşturmakta ısrarlı adımlarla ilerlemekteler. The Journey to Un’Goro, kendisinden önceki tüm ek paketlerde olduğu gibi yeni bir oyun mekaniği ile karşımıza çıktı. Beast kartlarına getirilen “Adapt” özelliği, Murlock veya Dragon gibi tematik destelere bir yenisi katan “Elemental” kartlar ve her class için yayınlanan “Quest” kartları ile Hearthstone’un yapısı düzenlenerek yeni dengeler ortaya çıkartıldı.

HEARTHSTONE The Journey to Un’Goro

HEARTHSTONE The Journey to Un’Goro Yeni Dinamikler

Ek paketi ile karşımıza çıkan yeni dinamiklerin en önemlisi olan Quest kartları ! Quest ile birlikte oyun sisteminde bir canlanma olurken, çok fazla görmediğimiz Rogue desteleri ön plana çıkmaya başladı. Beast kartlarına gelen Adapt özelliği ile birlikte ise uzun süredir gücü düşürülmüş ve kenara itilmiş olan Hunter desteleri tekrardan gün yüzüne çıkmaya başladı.

Özellikle büyü temelli desteler iHEARTSTONE The Journey to Un'Goroçin yeni bir deste paketi kıvamında olan Elemental kartlar ile birlikte de oyunda yer alan tematik deste sayısında artış sağlandı. Murlok, Tech, Goblins Dragon, Beast, C’thun, Deathrattle/N’zoth gibi tematik destelerin yanı sıra Elemantal desteler de yeni bir soluk olarak karşımıza çıkmaya başladı.

Mean Streets of Gadgetzan ek paketinde elinizde bulunan kartları güçlendirmek üzerine kurulu olan oyun yapısı ve mekaniği, The Journey to Un’Goro ile Hearthstone’un klasik yapısına dönerek yere koyulan kartları güçlendirmeye dolayısıyla aktif oyuna yönelik bir yapıya geçmiş durumda. Blizzard’ın Mean Streets of Gadgetzan ile yapmaya çalıştığı “sokaklara hakim olmaya çalışan çetelerin savaşı” teması oyuncular tarafından çok benimsenemediği ve oyun mekaniğine eklenen kartların daha önceki kartlar kadar kullanışlı olmaması sebebiyle The Journey to Un’Goro bir “silkinip kendine gelme” güncellemesi olarak görülebilir.

Classlar arası dengelerin yeniden dağıtılıp düzenlendiği The Journey to Un’Goro ek paketinde, rakibinizin neler yapabileceğini ve hangi kartları oynayabileceğini tahmin ederek ilerlemeniz gerekiyor. Hearthstone’u basit bir kart oyunu olmaktan daha öte bir kartlarla oynana bir satranç oyunu olmaya doğru sürüklemekte.

Hearthstone ile ilgili  diğer başlıklara buradan ulaşabilirsiniz.