HEARTHSTONE KART PAKETLERİNDE YENİ DÜZENLEMELER

Hearthstone kart paketlerinde yeni düzenlemeler ile hearthstone ekibi bir süredir topladıkları geri bildirimler ışığında, Journey To Un’Goro ek paketi ile başlattıkları yenilenme hareketine bir yenisini eklemekteler. Uzun zamandır oyuncuların şikayet ettikleri konulardan olan kart paketleri problemine sonunda el attılar ve iki güzel haberle değişimlerin ışığını yaktılar.

Heathstone oyuncularının en çok muzdarip oldukları konuların başında şüphesiz ki kart paketlerinden çıkan kartların sıradanlığı ve fazlasıyla aşağılara çekilmiş olan legendary kart düşürme şansı yer almaktadır. Hearthstone ekibi geçtiğimiz sene içerisinde, satın alınan veya kazanılan kart paketleri içerisinde Legendary kart düşürme oranlarını daha da aşağıya çekmişti. Buradaki amaç oyuncuları daha çok paket kazanmaya (veya parayla satın almaya) yönlendirip, çıkan kartları arcane dust’a çevirerek kendi Legendary kartlarını oluşturmalarını sağlamaktı. Bu plan aynı zamanda oyuncuların Hearthstone’da daha fazla vakit geçirmelerini sağlamaya yönelikti. Ancak oyuna yeni katılan bir çok oyuncunun bir süre sonra ilerleme kaydedemediği hissine kapılarak oyunu bırakması ve köklü oyuncuların Hearthstone ekibinin başının etini yemesi sonunda bir işe yaradı.

Hearthstone Kart Paketlerinde Yeni Düzenlemeler ile ilgili Ben Brode Konuştu: No More Legendary Duplicates!

Hearthstone için yapılacak değişiklikler arasında herkesin yüzünü güldürecek bir yenilik açıkladı. Hearthstone ekibinden Ben Brode’un bir video ile açıkladığı bilgiler ışında; Bir sonraki Heathstone ek paketi ile hayata geçecek olan kart paketi düzenlemesinde aynı Legendary karttan ikinci kez çıkması ihtimalinin önüne geçileceği belirtiliyor. Peki bu ne anlama gelmekte?

Ben Brode’un açıklamasına göre yeni açtığınız paketler içerisinden, koleksiyonunuzda yer alan bir Legendary kart kesinlikle çıkmayacak. İster paketten çıkmış olsun isterseniz kendiniz craftlamış olun farketmeksizin; yeni paketler içerisinden çıkacak Legendary kartlar mutlaka sizde olmayan bir kart olacak. Ayrıca bir sonraki ek paketin yayınlanmasından sonra açacağınız ilk 10 paket içerisinde en az bir Legendary kart düşmesini garantilemekteler. Yani kazandığınız altınları biriktirip bir sonraki ek paket çıktığında 1000 altın karşılığında bir Legendary kartı garantilemiş durumdasınız.

Legendary kartlar ile ilgi yapılan haberin yanı sıra kart paketleri için de bir promosyon haberi göründü. Blizzard’ın yaptığı açıklamaya göre yeni kart paketi promosyonu, satın alacağınız her “bundle pack” için fazladan paket hediye etmeye yönelik. “Great Crater Promotion” adı ile yayınlanan bu promosyon ise 10 Temmuz’a kadar devam etmekte.

Journey to Un’Goro, Hearthstone Çin Promosyonu ve diğer Hearthstone yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.