HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI

HANGİ QUEST KARTI NE İŞE YARIYOR, NE ÖDÜL VERİYOR?

HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI her class için farklı olarak sunularak The Journey to Un’Goro ek paketinin bize getirdiği en büyük yenilik olarak karşımıza çıkmakta. Legendary seviyesinde karşımıza çıkan ve 1 mana ile kullanılan Quest kartları, size verilen görevi tamamladığınız taktirde aktif olmakta. Her class için özel olarak tasarlanan Quest kartları ve ödülleri ile oyunun dengesi bir anda değişebilir ve rüzgar karşı taraftaki oyuncu için tersten esmeye başlayabilir.

Oyunda yer alan class – quest  eşleşmeleri ise şu şekilde sıralanmakta:

HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI

WARRIOR:

Fire Plume’s Heart adıyla karşımıza çıkan bu quest kartı bizden 7 Taunt özellikli minion oynamamızı istemekte. Ödül olarak ise Sulfuras adında bir silah vermekte. 4 atağa ve 2 kullanım hakkına sahip Sulfuras, kullandığınız taktirde Hero Power’ınızı Fire Lord Ragnaros’un gücü ile değiştirmekte ve rastgele bir düşmana 8 birim zarar veren bir alev topuna dönüşmekte.

HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI

 

SHAMAN:

Unite The Murlocks ismine sahip bu quest kartı bizden 10 Murlock kartı oynamamızı istemekte. Ödül olarak ise Megafin adında 5 manalık ve 8/8 atak-can değerine sahip bir Legendary kart vermekte. Megafin’in battlecty özelliği ise elinizi rastgele seçilmiş Murlock kartları ile doldurması.

 

HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI

ROGUE:

The Caverns Below adındaki bu quest kartı sizden aynı isimde 4 minion oynamanızı istemekte. Başta zor gibi görünse de oyun sırasında çoğu oyuncu tarafından kolaylıkla yerine getiriline bu quest, ödül olarak Crystal Core isminde 5 manalık bir kart vermekte; bu kart kullanıldığında ise oyunun geri kalanında elinizdeki tüm kartların atak-can seviyesini 5/5 yapmakta.

 

PALADIN:HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI

The Last Kaleidosaur olarak adlandırılan bu Quest kartı, kendi minionlarınız üzerinde 6 büyü kartı kullanmanız karşılığında Galvadon isimli 5 manalık ve 5/5 atak-can oranına sahip Legandary Beast kartı vermekte. Galvadon’un battlecry özelliği ise 5 defa Adapte olması.

 

 

HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI

HUNTER:

The Journey to Un’Goro ile silkinip tekrar sahalara dönen Hunter desteleri The Marsh Queen questi ve ödülü olan Queen Carnassa kartı ile biraz daha güçlenmekte. Questi tamamlamak için 7 adet 1 manalık kart oynamanız gerekmekte. Ödül olarak gelen Queen Carnassa ise 5/8/8 özelliklerine sahip olup Battlecry özelliği olarak destenize 15 adet Raptor kartı karıştırmakta.

 

HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI

DRUID:

Farklı ve efektif yapıya sahip Druidler için yayınlanan Jungle Giants quest kartı sizden 5 veya daha yüksek atağa sahip 5 kart oynamanızı istemekte. Zor gibi görünen bu görevi gerçekleştirdiğiniz taktirde 5/8/8 özelliklerine sahip ve Battlecry olarak destenizdeki tüm kartların mana ihtiyacını sıfıra indiren Barnabus the Stomper kartını vermekte.

HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI

 

WARLOCK:

Lakkari Sacrifice ismiyle destelerde kendine yer bulan bu quest kartı sizden elinizdeki 6 kartı atmanızı yani discard etmenizi istiyor. Ödül olarak verdiği Nether Portal Legendary kartı ise turunuzun sonunda 3/2 atak-can oranı olan Nether Imp minionları çağırmakta.

 

HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI

MAGE:

Oyunun en başında elinize gelmeyen, oyun sırasında kart çekerek elde ettiğiniz 6 büyü kullanmanızı isteyen Open The Waygate kartı ödül olarak Time Warp büyü kartını vermekte. Time Warp ise isminden de anlaşılacağı üzere oyun içerisinde zamanı bükerek size fazladan bir tur kazandırmakta; yani peş peşe iki tur oynamanızı sağlamakta.

 

HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI

PRIEST:

7 Deathrattle kart oynamanızı isteyen Awaken the Makersquest kartı, ödül olarak 5/8/8 ve taunt özelliğine sahip Amara, Warden of Hope legandary kartını vermekte. Bu legandarty kartın battecry özelliği ise Hero’nuzun canını 40’a çıkartması.

 

 

HEARTHSTONE: THE JOURNEY TO UN’GORO QUEST KARTLARI ‘nı ve diğer Un’goro içerikleri ile ilgili  diğer başlıklara buradan ulaşabilirsiniz.