Iron Man VR ‘ın çıkış tarihi Mayıs’a ertelendi

29

Geliştirici stüdyo Camouflaj Games’in Iron Man VR için Twitter hesabından yapılan açıklamada “Muhteşem topluluğumuzun yüksek beklentilerini karşılamak ve vizyonumuzu oyuna tam manasıyla yansıtabilmek için bu kararı almak zorunda kaldık” ifadeleri kullanıldı.

Neyse ki gecikme çok da uzun sürmeyecek. Ancak yine de Iron Man VR’ı oynamak için gün sayanların birkaç ay daha beklemek zorunda olmaları üzücü.

28 Şubat’ta çıkması planlanıyordu

Hatırlayanlar olacaktır: Iron Man VR’ın orijinal çıkış tarihi olarak 28 Şubat 2020’ye gün veriliyordu. Şuan ise oyunun çıkış tarihi 15 Mayıs’a ertelenmiş. Bu yaklaşık iki buçuk aylık bir gecikmenin yaşanacağı anlamına geliyor. Camouflaj ekibinin bu noktada yaptığı en büyük hatalardan biri, gecikmeyi son dakika duyurması. Çünkü Iron Man VR’ın orijinal çıkış tarihine sadece birkaç hafta var.

Çıkış tarihleri bu ara sürekli erteleniyor

Bu arada Iron Man VR’ın çıkışının gecikmesi, şu sıralar çıkış tarihi ertelenen diğer oyunları da akla getirdi. Square Enix stüdyosu en son iki oyunun çıkışını erteleme kararıyla gündeme gelmişti. Marvel’s Avenger ve Final Fantasy VII Remake oyunları söz verilen tarihlerden daha sonra oyuncuyla buluşacak artık.

Final Fantasy VII Remake’in çıkış tarihi 3 Mart 2020’den 10 Nisan’a ertelenmiş durumda. Marvel’s Avengers ise biraz daha uzun süre sonra çıkışını gerçekleştirecek. İlk başta 15 Mayıs’a gün verilmişti, şimdilerde ise bu tarih 7 Eylül olarak güncellenmiş.

Yılın en çok beklenen oyunu da gecikecek

Bu iki oyunun ertelenmesi size yeterli gelmediyse asıl bombayı şimdi söyleyelim: CD Projekt Red, yılın en çok beklenen oyunlarının başında gelen Cyberpunk 2077’nin çıkışını erteleme kararı aldı. 16 Nisan’da çıkması beklenen oyun artık 17 Eylül’de dijital oyun mağazalarındaki yerini alacak.

Son olarak bugün Iron Man VR’ın geciken bu oyunlar arasına dahil olması, oyun stüdyolarındaki plansızlığın bir sonucu olsa gerek. Oyunların geç de olsa bekleyenleriyle buluşacak olması ise tek tesellimiz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız