KHADGAR VE DUST SATIŞI ÇİN’DE ERİŞİME AÇILDI

Khadgar ve Arcane Dust artık satın alınabilir birer öğe olarak Hearthstone mağazasında! Bir süredir mağaza koluna yenilikler getirmeyi amaçlayan Hearhstone ekibi, bu değişikliklerin birincisini Çin serverında yer alan oyuncular için erişime açtı. Şu an için Çin serverında oynamakta olan oyuncular gerçek para karşılığında, kart üretmek için kullanılan Arcane Dust’lardan satın alabilmekteler. Ayrıca Çin serverında yer alan oyuncular için ufak bir “hediye” sürprizi de yer almakta. Açıklanan bilgilere göre satın alınan her Arcane Dust karşılığında bir kart paketi hediye olarak verilmekte. Bu demek oluyor ki 20 Arcane Dust satın alan bir oyuncu, Arcane Dust’ların yanı sıra 20 kart paketine sahip olmakta. Dust satın alınması ve kart paketi hediyeleri diğer bölgeler için de erişime açılacak mı, şu an için kesin değil.

3. MAGE CLASS HERO : ARCHMAGE KHADGAR

Archmage Khadgar
Archmage Khadgar

Arcane Dust satışının yanında bir diğer haber de Warcraft evreninin önde gelen karakterlerinden Archmage Khadgar ile ilgili. Warcraft evreninde “Medivh the Guardian” olarak bilinen büyücü Medivh’in varisi olarak onun görevlerini devralan ve Archmage ünvanı ile bilinen Khadgar, Hearos of the Storm promosyonu dahilinde yeni hero olarak Çin oyuncularının erişimine açıldı.

Archmage Khadgar şu anda kadar Hearthstone evrenine eklenen üçüncü Mage Class Hero’su olmakla birlikte, yalnızca Çin serverında yer alan oyuncular tarafından alınabileceklerini belirtmek gerekli. Yani Avrupa veya Amerika serverında oynuyorsanız Archmage Khadgar’ı koleksiyonunuza katmak için pek bir şansınız yok.

Archmage Khadgar’ı koleksiyonlarına eklemek isteyen Çin’li oyuncular ise, 30 Haziran – 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında Heroes of the Storm promosyonuna özel olarak, diğer oyunculara karşı, kendi arkadaşlarıyla parti olarak katıldıkları 5 oyun kazanmalılar. Ayrıca 20. Seviye ve üzeri olan oyuncular 5 oyunu kazandıklarında, Heroes of the Strom’a özel olarak 5 hazine sandığı kazanacaklar.

Archmage Khadgar promosyonunun diğer bölgeler ve serverlar için uygulanıp uygulanmayacağı ise şu an için kesinlik kazanmış değil. Bir yıl kadar önce Blizzard tarafından sadece iOS kullanıcıları için erişime açılmıştı Archmage Khadgar. Umuyoruz ki Çin promosyonu sonrasında Amerika ve Avrupa sunucuları için de benzer bir promosyon yayınlanır ve Çin bölgesi dışındaki oyuncular da üçüncü Mage Class Hero’ya erişim sağlayabilirler.

Diğer Hearthstone yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.