Kiev Major’dan Son Gelişmeler

1056

Kiev Major ‘dan son gelişmelerin biri Team Secret’dan: Kemal, ayrıldı. Yerine John Yao geldi. Pek adı çıkmış birisi değil. Sadece Secret’ın ürün yöneticisi Jorge Yao’nun abisi olduğu biliniyor.

Tüm bunlarla birlikte Team Secret’ın Türkiye’yle bağlantısı kalmadı. Takım da Kiev Major elemeleri Bootcamp’i için 2gd aka James Harding aka Yames aka Asshole’un İsveç’deki stüdyo evine gitmiş.

Kiev Major – Ad Finem

Diğer haber de ad finem’den. Dota 2 takımıyla yollarını ayırmış ad finem organizasyonu. Daha doğrusu Dota 2 kadrosuyla kontrat yenileyememişler. Oyuncular birlikte kalacak ancak ad finem adıyla değil. En muhtemel seçenek Panathinaikos’un birkaç hafta önce E-spor’a gireceğini açıklamasıyla birlikte bu kulübün bayrağı altında Kiev Major’da olmaları gibi görünüyor. Ama tabi bir anda mouz çıkıp da klasik turnuva öncesi takım alıp turnuvadan sonra takımı dağıtabilir. 🙂

Aynı zamanda fnatic’in de bir kadrosu bulunmuyor. Sadece ohaiyo ve febby ile kontratları var. Escape Gaming’in de bir Dota 2 kadrosu bulunmuyor.

ad finem, oyuncular daha hiçbir başarı kazanmamışken kontrat yapmıştı ve kontrat şartları şu aralar tartışılıyor. 300 Euro aylık maaşı varmış oyuncuların ama turnuvalardan gelen paranın tamamını kendileri alıyorlarmış. Tabii Boston Major ikinciliği haricinde takımın 2015 aralık ayından bu yana kazandığı turnuva geliri 20 bin dolar civarında. Sonra bir anda 500 bin dolar kazandılar Boston’dan. Yeni kontratı buna göre güncelleyememiş ad finem belli ki. Ama bir sıkıntı daha var.

Tamam takım Kiev’e de davet edildi ama Boston Major sonrası bırakın derece almayı, hiçbir turnuvaya da katılmayı başaramadı. Bu büyük bir soru işareti. Ben oyuncuların yerinde olsam Kiev öncesi bir kontrat kapmaya çalışırdım. Aksi halde Major’daki bir başarısızlık iyi kontrat alma ihtimalini çok azaltacaktır. Zira Boston öncesi ve sonrasındaki durumuyla takım tatilden gelip kupayı alan Danimarka Hype’ı gibi sönüp gidecek.