Kış Mevsimi Şampiyonu BauSuperMassive Oldu

817

League of Legends 2018 Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde Kış Mevsimi Finali nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu. Rakibi Royal Bandits(RBE) takımını 3-1 skorla devirmeyi başaran BAUSuperMassive(SUP) kış mevsiminin şampiyonu oldu.

FİNAL SERİSİ

İlk iki maçta alt koridorda Varus/Thresh ikilisinin kitle kontrolünü, orta koridorda Karma seçiminin işlevselliğiyle birleştiren SUP rahat bir şekilde kazanmayı bildi.

Üçüncü maçta RBE, ilk iki maçta tercih ettiği melez-tank ormancı stratejisi yerine Xin Zhao gibi agresif bir seçim yapmayı uygun gördü. Bu sürpriz karşısında hazırlıksız yakalanan ve önceki maçların rehavetine kapılan SUP; RBE orta koridor oyuncusu Park ”Cepted” Wi-rim’in güzel Cassiopeia oyunu sonucunda rakibine yenilmekten kurtulamadı.

Son maçta ise şaşırtan taraf SUP oldu. Orta koridor oyuncuları Lee “GBM” Chang-seok tarafından yapılan Twisted Fate seçimi karşısında çaresiz kalan RBE, üçüncü maçtaki temposunu tekrarlayamadı ve rakibine mağlup oldu.

 

MEVSİMİN VE FİNALİN EN İYİSİ SNOWFLOWER

Kış Mevsimi Şampiyonu BauSuperMassive Oldu - ProGamerTR

SUP takımının destek rolünde yer alan oyuncusu No “SnowFlower” Hoi-jong katı koridor kontrolü, geniş şampiyon havuzu ve takımını doğru şekilde yönlendirişi ile mevsimin en değerli oyuncusu oldu. Bu başarısını finalde gösterdiği etkili Thresh ve Morgana performanslarıyla devam ettiren SnowFlower, serinin en değerli oyuncusu ödülünü de kazanmayı başardı.

EN İYİ ÇAYLAK

HWA takımının üst koridor oyuncusu İrfan “Armut” Tükek ön plana çıkılması hayli zor olan bir rolde olmasına karşın sezonun en iyi çaylak oyuncusu seçildi. Bu başarısında rolünün görevini eksiksiz yerine getirmesinin yanı sıra gerektiğinde takımının ikincil taşıyıcılığını üstlenebilmesi olduğunu söylemek mümkün.

EN ÇOK GELİŞME GÖSTEREN OYUNCU

RBE üst koridor oyuncusu Sergen “Broken Blade” Çelik sezon başında sadece agresif şampiyon tercihleri ile bilinen, farklı oyun stilleri açısından kapalı kutu olarak nitelendirilen bir oyuncuydu. Yıldızlar topluluğu RBE takımının oyun rotasyonuna beklenenden hızlı şekilde adapte olan Broken Blade, hem istikrarı hem de çok yönlülüğüyle ödülü kazanmayı başardı.

TARAFTAR ÖZEL ÖDÜLÜ

Bu sezon şampiyonluk ligindeki tek yerli orta koridor oyuncusu olan Koray “Naru” Bıçak, takımı Team Aurora’yı şampiyonluğa taşıyamasa da; ortaya koyduğu seyir zevki yüksek performansıyla League of Legends Türkiye topluluğu tarafından özel ödül ile onurlandırıldı.

ROLLERE GÖRE EN İYİLER     

Kış Mevsimi Şampiyonu BauSuperMassive Oldu - ProGamerTR

Üst Koridor: Fabfabulous – BAUSuperMassive

Ormancı: Malrang – Royal Bandits

Orta koridor: Gbm – BAUSuperMassive

Nişancı: Zeitnot – BAUSuperMassive

Destek: Snowflower – BAUSuperMassive

Koç: Irean – BAUSuperMassive

BAUSuperMassive kazandığı şampiyonluk ile yılın ilk uluslararası turnuvası olan MSI 2018 organizasyonunda Türkiye’yi temsil etme hakkını da elde etmiş oldu. 3 Mayıs tarihinde başlayacak olan turnuvaya temsilcimiz 1. ön eleme turundan katılacak.