LOL Yeni Takdir sistemi: Nasıl çalışacak, Neler kazanacağız?

LOL Yeni Takdir sistemi: Nasıl çalışacak, Neler kazanacağız?

Riot Games, League of Legends’ta halihazırda var olan ve oyunculara elle tutulur ödüller vermekten uzak olan takdir sisteminin, Rünlerin ve Kabiliyetlerin  değişeceğini Geliştirme planları videosunda duyurmuş, biz oyuncuları da merak içinde bırakmıştı. Yeni takdir  sistemi ilk olarak bu hafta gelecek olan 7.12 yamasıyla Okyanusya sunucusunda ve bu ay gelecek 7.13 yamasıyla bütün sunucularda kullanılabilir olacak.

Neden Değişiyor?

Eski sistemde oyuncuların maç sonlarında takım arkadaşlarından ve rakip oyunculardan topladığı takdir profillerinde küçük simgelerle ifade ediliyordu. Ayrıca belirli bir sayının üzerinde takdir toplayan oyuncular, çeşitli nişanlar elde ediyor. Bu nişanlar yükleme ekranında çerçevelerinin üst kenarlarında görülebiliyordu. Ancak Riot çalışanlarının da forumlarda birkaç defa belirttiği üzere bu sistem oyuncuların ilgisini çekecek bir yapıda değildi. Çoğu oyuncu hangi takdir tipinden ne kadar toplarsa hangi nişanı elde edeceğini, bilmiyor ve dahası bunu önemli bulmuyordu.

Nasıl bir sistem olacak?

LOL Yeni Takdir sistemi

Artık, her maç sonunda 1 takım arkadaşımızı seçebileceğimiz bir ekranla karşılaşacağız. Oy verebileceğimiz 3 farklı kategori olacak. Örneğin karşı ormancının arka arkaya yaptığı baskınlar yüzünden oyunda zor anlar yaşamasına rağmen negatif davranmayan bir üst koridor oyuncusuna ‘‘sakin kaldı’’ , oyun içinde stratejik bir baron kararı vererek oyunu kazandıran orta koridor oyuncusuna ‘’iyi lider’’, kritik bir anda önümüze atlayan ya da kalkan vererek bizi kurtaran destek oyuncusuna ‘‘GG <3’’ verebileceğiz.

LOL Yeni Takdir sistemi

Takımının çoğundan takdir kazananların sihirdar adı oyun sonunda öne çıkacak.

Şampiyon seviyelerine benzer şekilde oyuncuların birer Onur seviyeleri olacak ve bu seviyeler görsel olarak da farklı sembollerle temsil edilecek.

LOL Yeni Takdir sistemi

Bütün oyuncular 2. seviyeden başlayacak ve bu seviyede kalmaya devam ettikleri sürece anahtar parçacıkları kazanabilecekler.

2. seviyenin altında ise veya sohbet kısıtlaması, hesap uzaklaştırılması gibi cezalar almışsa anahtar parçacıkları daha az sayıda düşmeye başlayacak.

3 ve üzeri takdir seviyesindeyken oyuna birlikte girdiğimiz en az iki takım arkadaşının takdirini kazanmak, bir sonraki oyun için yükleme ekranında görülebilecek bir simge açacak.

Ayrıca sezon sonu ödülleri, takdir kapsülleri, anahtar parçaları kazanabileceğiz böylece sistem Hextech zanaatkarlığı sistemine entegre edilmiş olacak ve bu yolla kostümlere, totem görünümlerine sahip olabileceğiz.

NOT: Anahtar parçacıklarını artık sadece bu yolla kazanılabileceğiz. Takdir kapsüllerinden ise Ortaçağlı Twitch ve Gri Warwick kostümleri çıkabilecek. Ancak ödüller bunlarla sınırlı kalmayacak.

Honor Update: Live in OCE on Patch 7.12

League of Legends – Oceania paylaştı: 12 Haziran 2017 Pazartesi

 

LOL Yeni Takdir Sistemi oyuncuları takım arkadaşlarından takdir toplamaya itecek şekilde olmasını istiyor. Bu sayede hem oyun içinde takım arkadaşlarına rahatsızlık vermeyen, Sihirdar kanununa uygun oynayan oyuncular çeşitli ödüllere ulaşırken, negatif davranan oyuncuların da bu ödüllerden mahrum bırakılarak cezalandırılması amaçlanıyor. Umarız bu sistem oyunlarımızda bize kötü tecrübeler yaşatan oyuncuların sayısını azaltmak için yeterli olur ve daha keyifli oyunlar oynayabiliriz.

Vadide görüşmek üzere!