Mario Kart Tour, Nintendo’nun en başarılı mobil oyunu oldu

222

Mario Kart ’ın Nintendo’nun bugüne dek geliştirmeyi başardığı en iyi serilerden biri olduğuna hala daha ikna olmadıysanız, son çıkan Mario Kart Tour’un satış grafikleri fikrinizi değiştirmenizi sağlayabilir. Yayına çıktığı ilk hafta itibariyle listeleri alt üst etmeyi başaran bu oyun, toplam indirilme sayısı noktasında diğer tüm Nintendo mobil oyunlarını geride bırakmış bulunuyor. Öyle ki bugün yayınlanan yeni veriler ışığında Mario Kart Tour’un ilk hafta indirilme rakamları bazında en başarılı oyun olduğu söylenebilir. İkinci ve üçüncü sırada yer alan diğer mobil oyunlar Mario Kart Tour’un indirilme sayısına yaklaşamamışlar bile.

Tüm bu veriler ise SensorTower isimli analiz şirketi tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Mario Kart Tour’un iOS ve Android platformlarındaki toplam indirilme sayılarını derleyen şirket, mağazalardaki yerini aldığı ilk hafta içerisinde oyunun 90.1 milyon kez indirildiği bilgisine ulaştı. Listenin ikinci sırasında ise 14.3 milyon indirilme sayısıyla Animal Crossing: Pocket Camp oyunu yer alıyor. 13 milyon kez indirilen Super Mario Run ise üçüncü sırada karşımıza çıkıyor.

Çok indirilme, çok para kazandırma anlamına gelmiyor

Evet gerçekten de Mario Kart Tour’un ilk haftasında indirilme miktarı hayli yüksek. Ancak bu, Nintendo’ya diğer oyunlardan daha çok para kazandırdığı demek mi? Görünen o ki bu sorunun cevabı hayır. Mario Kart Tour’u oynayan oyuncular toplamda 12.7 milyon dolar oyun içi alışveriş yapmışlar. Super Mario Run ise geliştiricisine 16.1 milyon dolar kazandırmış. Gelir miktarına baktığımızda birinci sırayı Fire Emblem Heroes’in 28.2 milyon dolarla aldığı görülüyor.

Platform başına indirilme sayılarında Android’in iOS’u sollaması ise pek şaşırtıcı değil. SensorTower’in verilerine göre Android kullanıcıları ilk haftada 53.5 milyon cihaza kurulum yapmışken, geri kalan 36.5 milyon adet indirme iOS telefon ve tabletlerine gerçekleştirilmiş.

En çok para harcayan oyuncular ise yine iOS işletim sistemini kullanıyormuş. Toplamda 9.6 milyon dolar harcama yapan oyuncuların aksine Android kullanıcıları 3.1 milyon dolarlık alışveriş gerçekleştirmiş. Bu da indirme başına 0.06 dolar getiri demek. Oysa iOS cephesinde bu rakam 0.26 dolar şeklinde.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız