Minecraft Earth beta sonunda Android’e geliyor

325

Mobil oyuncuların yeni çıkacak olan Minecraft Earth ’a bu kadar çok ilgi göstermesi pek de şaşırtıcı sayılmaz. Artırılmış gerçeklik kategorisindeki bu oyunun atası Pokemon GO çıktığı ilk günlerde insanları resmen kendine bağımlı hale getirmişti. Şimdi aynı mantığı benimseyen ve zaten popüler olan Minecraft’ın yeni oyunu, pekala çok daha yüksek hasılata ulaşabilir. Özellikle de Minecraft’ın tüm zamanların en çok satan oyunu olduğunu hesaba katarsak!

Bundan birkaç hafta kadar önce Minecraft Earth’in kapalı beta programı başlamış ve sadece iOS cihaz sahiplerinin erişimine açılmıştı. Android telefon sahipleri kapının dışında kalmıştı yani.

Android kullanıcılarına müjdeli haber!

Neyse ki şimdilerde bu durum Android lehine değişiyor. Twitter’dan yaptığı açıklamada geliştirici stüdyo Mojang, Minecraft Earth’in kapalı beta sürecinin çok yakında Android cihazları da kapsayacağı bilgisini paylaştı. Önümüzdeki hafta içerisinde kabul edilen kayıtların iletişim adreslerine bildirim gönderilecek ve oyuna erişim sağlanacak. Fakat Mojang bunun için sadece “önümüzdeki hafta” demekle yetinmiş, yani kesin bir tarih bilgisi yok.

Kayıt olmak için acele edin

Yine aynı tweet paylaşımında Mojang, kullanıcıları Minecraft’ın web sitesinde yer alan bir kayıt sayfasına (redsto.ne/earthsignup) davet ediyor. Bu sayfayı ziyaret ederek sizler de kapalı beta programına kaydolabilir, Minecraft ve Minecraft Earth’in Bedrock Edition’unda kullanabileceğiniz ücretsiz bir kostümü almaya hak kazanabilirsiniz. Yalnız şunu belirtmekte de fayda var: Bu bir “kapalı” beta programı olduğu için kayıt olmanız oyuna kesin erişim sağlayabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Öte yandan önünüzdeki engeller bununla da sınırlı değil. Oyunu açabilmek için karşılamanız gereken bazı kriterler var. Mesela 18 ve üzeri bir yaşta olmanız şart. Bunun dışında, eğer Android kullanıyorsanız, işletim sisteminizin Android 7 ve daha üzeri olması gerekiyor. Son olarak katılım için Microsoft veya Xbox Live hesabına da ihtiyacınız olacak. Tabii beta programına kayıt olurken Google Play’de kullandığınız e-postayı da hatırlıyor olmanız gerekecek.

Çıkış tarihi muallakta

Şuan için Minecraft Earth’in ne zaman piyasaya çıkacağı halen daha bilinmiyor. Fakat Google Play Store’da ön kayıt sayfasının açıldığını hesaba katarsak, resmî çıkışın çok da gecikmeyeceğini söyleyebiliriz herhalde.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız