Minecraft nihayet PS4 için çarpraz oynama desteğine kavuştu

123

Minecraft oynayan PlayStation 4 konsol sahiplerinin uzun süren bekleyişi nihayet sona ermek üzere! Microsoft cephesinden bugün yapılan açıklamada Minecraft’ın PS4 üzerinde Bedrock Edition sürümüne güncelleneceği, bu güncellemenin tamamlanmasıyla birlikte oyuncuların diğer platformlardaki arkadaşlarıyla da oyun oynamaya başlayabileceği belirtildi.

Bugüne dek PS4’te Minecraft oynayan herkesin eşleştiği oyuncular yine PS4 sahipleri arasından seçiliyordu. Ancak yeni güncelleme ile çarpraz oyun desteği gelecek ve son yıllarda birçok popüler oyunun sahip olduğu bu özellik sayesinde Xbox One, Windows 10, Nintendo Switch, iOS, Android ve Gear VR sahipleriyle beraber oyun oynanabilecek.

Bu yenilik en çok mobil cihazlarda Minecraft oynayanların işine yarayacak. Böylelikle mobil platformda elde edilen başarılar, eşzamanlı olarak PS4’teki Minecraft’ta da gözükecek. Oyun içi satın alma işlemleri de aynı şekilde.

Bedrock Edition’la neler değişiyor?

Haberin başında temas ettiğimiz üzere bu yenilik Bedrock Edition adı verilen yeni sürüm güncellemesiyle oyuncuların hayatına girecek. Neyse ki adı geçen güncellemedeki tek yenilik, birçok farklı platformda Minecraft oynayanların işine yarayacak olan çarpraz oyun desteği değil. Bundan böyle Minecraft Pazar Yeri’ne erişim de PS4’te mümkün hale gelecek. Bilindiği üzere oyuncular bu pazar yerinden kıyafet paketleri satın alabiliyorlar. Keza farklı elementler içeren blok yapılı sanal dünyalar da bu mağaza üzerinden güvenle sepete eklenebiliyor.

Microsoft ve Mojang çok çalıştı

Minecraft tutkunlarının çok iyi bileceği üzere Mojang ve Microsoft’un bu aşamaya gelmesi hiç de kolay olmadı. Bedrock Edition sürümü diğer platformlar için yayına verildiği günden bu yana bekleyişleri süren PS4 sahipleri ne hikmetse Nintendo Switch’ten de sonra bu özellikten faydalanmaya başladılar. Buna gerekçe olarak Sony’nin çarpraz oyun desteğini getirmeye pek istekli olmaması gösteriliyor. Görünen o ki Fortnite’in ardından Minecraft’ı da bu özellikten mahrum etmemek Sony cephesinin işine gelmiş.

Güncellemeyi yüklemek hayli basit

Eğer halen daha Minecraft güncellemesi PS4 konsolunuza gelmediyse hiç endişe etmeyin. Otomatik olarak yüklenmiş olabilir. Aksi halde cihazı kapatıp yeniden açmanız gerekebilir. Ancak Bedrock Edition’u oynayabilmek için bir Microsoft hesabına ihtiyaç duyacağınızı unutmayın.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız