Nintendo Switch için Hearthstone’u bekleyenlere kötü haber!

794

Nintendo tarafından geliştirilen mobil oyun konsolu Switch, son dönemde sık sık PS4 ve Xbox One’dan uyarlanan oyunların platforma dahil olmasıyla haber sitelerine konu oluyor. Öyle ki birçok oyuncu, Blizzard’ın yapımcılığını üstlendiği Hearthstone oyununun Switch’e gelebileceği yönündeki dedikodu ve söylentiler yüzünden hayli heyecanlanmıştı. Blizzard bu iddiaları yalanlamış olmasına rağmen iddialar bir türlü bitecek gibi gözükmüyor.

Daha çok bağımsız (Indie) oyunların yapımcılarının katıldığı PAX East 2018 etkinliğine iştirak eden HS’un yönetmeni Ben Brode, çokça beğenilen oyunu Nintendo Switch’e uyarlamak gibi bir planlarının olmadığını bir kez daha açıkladı. Brode’un açıklamasında “Bu mümkün, kesinlikle imkânsız değil. Ancak şuan itibariyle Hearthstone’un Switch versiyonu için herhangi bir çalışmamız yok” cümleleri yer aldı.

Oyuncular mobil cihazlarından Hearthstone’u oynayabilirler

“Halihazırda mobil cihazlar üzerinden HS’u oynayabilmek mümkün” diyen Brode, Nintendo Switch kullanıcılarının akıllı telefon veya tabletleri aracılığıyla Hearthstone’un keyfini sürebileceklerini de belirtti. Ayrıca “Oyuncuların birbiriyle etkileşime geçebilmesi için çevrimiçi sistemi inşa etmek zorundasınız, bu da yeni bir konsol için uğraştırıcı şeyler” diyen yönetmen yakın gelecekte Switch versiyonunun gelmeyeceğinin de altını çizmiş oldu.

Nintendo Switch için Hearthstone'u bekleyenlere kötü haber! - ProGamerTR

Brode: Nintendo Switch hayranıyım

Açıkçası tüm bunlar Nintendo Switch kullanıcılarını ciddi manada hayal kırıklığına uğratacak sözler. Ancak Brode kendisinin de bir Switch hayranı olduğunu söyledi. Sadece HS’un Switch’e yüzde 100 uyumlu olamayacağını düşündüğünü belirten Brode, “Şu anda HS’u akıllı telefon ve tabletlerinden oynayan oyunculara hizmet veriyoruz. Oyunumuzun teknik olarak Switch’e tam manasıyla uyarlanması mümkün olmayabilir. Yani bilmiyorum ama şu aşamada buna dair bir planımız yok” sözlerini kullandı.

Blizzard boşa vakit harcamaktan yana değil

Aslına bakılırsa Brode’un sözlerinde haklılık payı da yok değil. Zaten bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerde oynanabilen Hearthstone yeteri kadar farklı platformda çalıştırılabiliyor. Az önce ismi zikredilen cihazlara hemen her Nintendo Switch kullanıcısının sahip olması da kuvvetle muhtemel. Hal böyle olunca oyun yapımcısı Blizzard, zamanını ve kaynaklarını Hearthstone’un bir de Switch’e özel versiyonunu geliştirmek üzere harcama noktasında pek de istekli olmayabilir. Bu kesinlikle anlaşılabilir bir durum.