Nintendo Switch Lite için üretilen kılıf 35 dolara satılacak

289

Nintendo’nun yeni nesil oyun konsolu Switch Lite, çoğu oyuncu tarafından Switch’in özellikleri düşürülmüş versiyonu olarak değerlendiriliyor. Teknik olarak bu tanım pek de yanlış sayılmaz ancak oyuncuların büyük kısmı daha ucuza satılan, daha uzun batarya ömrüne sahip olan ve daha rahat taşınabilir olan Lite’ı çok beğenmiş durumdalar.

Çıkarılabilir Joy-con kumandaları da iptal edilen Switch Lite’ın sadeleştirilmiş bir tasarıma sahip olması da çoğu kişi için bir avantaj. Ancak görünen o ki yakında Switch Lite’a özel birçok yeni kılıf ve koruyucu kapak müşterilerin beğenisine sunulacak.

Resmî mağaza tarafından satışına başlanan kılıflı kapak, Lite için üretilen bu yeni ekipmanların ilki olmuş durumda. Flip cover olarak da geçen bu koruyucu kapağın sadece Nintendo’nun anavatanı olan Japonya’da satılacak olması ise kuşkusuz üzücü.

Switch için birçok model geliştirilmişti

Aslına bakılırsa Nintendo Switch için üretilmiş onlarca farklı koruyucu kılıf modeli piyasada mevcut. Bunların bazıları da flip cover şeklinde, mıknatıslı kapaklara ev sahipliği yapıyorlar. Ancak bunların çoğu seyahat halindeyken konsolu korumak üzere tasarlanmış modeller. Rahatça oyun oynamak için genelde bu kılıfları çıkarmak zorunda kalabiliyordunuz.

Çok oyunculu bir oyuna giriş yaptığınızda Joy-con’ları yerinden çıkarmak istediğinizde yine kılıfı çıkarmanız gerekiyordu. Haliyle bu da can sıkıcı olabiliyordu.

Ancak Switch Lite için geliştirilen kapaklı kılıfta böyle bir durum söz konusu değil, çünkü Lite modelinde Joy-con’lar iptal edilmiş. Kickstand, yani telefonu masaya dayamak için kullanılan aparatı dahi olmayan Switch Lite bu yönüyle çok sade ve kullanışlı. Hal böyle olunca Lite’de kullanılan kılıflar kendinden beklenen performansı tam manasıyla verebiliyor ve cihazı çok iyi koruyor. Nintendo’nun yeni ürettiği ve 35 dolar ücretle satışa sunduğu flip cover tam da bu işe yarıyor.

Fiyatı biraz pahalı

Nintendo Switch Lite’ı tercih sebebi kılan en önemli özelliklerinin başında uygun fiyat etiketi geliyor. Ancak Lite için geliştirilen yeni flip cover kılıfı hiç de ucuz sayılmaz. 35 dolarlık ürünün şimdilik sadece Japonya’da satılması da bir diğer dezavantaj. Ancak ilerleyen tarihte bu durum değişiklik gösterebilir.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız