Nintendo’nun İki Önemli Oyununa Büyük Güncelleme

728

Oyuncular için çok yoğun bir hafta olduğunu söylemeliyim. God of War’ın çıkışı ve bir çok oyuna gelen yeni güncellemeler oyuncuları biraz yordu. Nintendo şirketide bu yeniliklerden geri kalmayı iki tane amiral gemisi diyebileceğimiz oyununa büyük güncellemeler getiriyor.

İlk Güncelleme: Splatoon 2

İlk güncelleme, Nintendo’nun rengarenk ateş etme oyunu olan Splatoon 2’ye 3.0 güncellemesi gelecek. Güncelleme 24 Nisan tarihinde getirildi. Oyunda artık yeni bir rank sistemi var. X Rank geliyor. Aşırı çekişmeli olacak bu sınıflandırma sistemi oyuncuları Splatoon 2’den ayırmayacak. Mükemmel bir savaş tecrübesi olacak. Zoru seviyorsanız bu güncelleme paketinin içerikleri sizler için ideal.

Herhangi bir oyuncu Splatoon 2’de S+10 seviyesine ulaştıysa, yeni gelen güncellemede otomatik olarak X Rank olarak sayılacak. X Rank’ı kazandıktan sonra her oyuncu aylık olarak X Power Level için savaşacak. Bu savaş seviyesi her ayın son gününde sıfırlanacak ve istenilen puanın aşağısında kalan oyuncular ise seviyelerinde düşüş yaşayacak. Splatoon 2’nin 4 lü Ranked modlarında en yüksek X power seviyesine sahip ilk 500 oyuncu Splatoon 2’nin mobil uygulaması olan SplatNet 2 uygulamasında duyurulacak.

Nintendo'nun İki Önemli Oyununa Büyük Güncelleme - ProGamerTR3.0 güncellemesi ile Nintendo, klasik bir bölüm olan Camp Triggerfish’i geri getiriyor. Ayrıca 4 tane yeni silah eklenecek. Bu silahlar Neo Splash-o-matic (Ppatlayıcı bombalar ve bir vakum bombası atan silah), Foil Squeezer (Splat bombaları ve kabarcık atar), New Squiffer ( otomatik bombalar ve top), Glooga Dualies Deco (Splash Wall ve top) olacak.

İleriye baktığımızda Nintendo, oyuna bir kaç adet daha silah eklemek istediklerini belirtti. Bu eklentler oyuna toplu olarak gelecek. Her zaman oyuncular yeni silahları oyun içinden Ammo Knight marketinden satın alabilecekler.

İkinci Güncelleme: Monolith So ft

Splatoon 2 güncellemesinden sonra ayrıca Nintendo, Monolith So ft’un açık dünya oyunu için 1.4.0 güncellemesini getirecek. bu güncelleme 27 Nisan tarihinde tüm dünyadaki oyuncularla buluşacak. İki adet yeni Nadir Kılıç oyuna eklenecek. Bu kılıçlar; Poppibuster ve T-elos olacak. Aşağıda ikisini de görebilirsiniz.

3379388-1892533532-DbicC
3379389-3436654531-DbicC
3379390-3661640600-DbicB
3379391-1398354950-note1

Poppibuster’a sadece Xenoblade Chronicles 2’nin genişletme paketini alan ve özel bir yan görevi yapan oyuncular erişim sağlayacabilecek.Nintendo, “Poppi sadece Tora tarafından kullanılabilir ve Poppibuster diğer karakterlerle de takım olabiliyor.” dedi.

T-elos’a 1.4.0 güncellemesinin bir parçası olan tüm oyuncular ücretsiz erişim sağlayabilecek. Oyuun bir kere bitirmiş olmanız yeterli olacaktır. Tıpkı diğer Xenoblade Chronicles 2’in Nadir Bıçağı olan KOS-MOS (Monolith Soft’s’un önceki RPG serilerindeki klasikleşmiş bir karakter) gibi Çekirdek Kristallerini rezonans ederek elde edilebilecek. Elde etmenin zor görünmesine bakmayın. Monolith, gayet kolay elde edileceğini belirtti