Nubia Red Magic Mars, ABD ve Avrupa’da satışa çıkıyor

657

Günümüzde akıllı telefon sektöründe gerçekleşen birçok inovasyon ya Çin’den çıkıyor, ya da sadece Çin genelinde satışa sunuluyor. Çift ekranlı telefonlardan tutun, dört kameralı cihazlara ve olağanüstü donanım özelliklerine sahip oyuncu modellerine kadar birçok ürün en azından ilk başlarda sadece Çinli müşteriler tarafından temin edilebiliyor.

Nitekim son dönemde ZTE’nin bir alt markası olan Nubia tarafından geliştirilen Red Magic Mars modelinin akıbeti de bundan farklı değildi. Çin ile ABD hükümeti arasındaki kötü hava, Android işletim sistemine sahip olan modelin ABD’ye gelişini uzun süre engelledi. Şimdilerdeyse uzun bir bekleyişin ardından Red Magic Mars’ın ABD’de satışa sunulacağı bilgisi gün yüzüne çıktı. Üstelik çok da cazip bir fiyat teklifiyle!

Nubia Red Magic Mars, ABD ve Avrupa'da satışa çıkıyor - ProGamerTR

10 GB’a kadar RAM’e sahip!

Nubia’nın ikinci ve en son oyuncu telefonu olan Red Magic Mars piyasaya çıkalı bir yıldan az süre geçti. İlk modele kıyasla teknik özellikleri çok daha yüksek bir seviyeye çıkan modelde Snapdragon 845 işlemci kullanılıyor. RAM tarafında ise 6 GB’dan 10 GB’a kadar, bütçe doğrultusunda tercihte bulunabilmek mümkün. Keza dahili hafıza da 64 GB’dan başlayıp 128 GB’a kadar yükselebiliyor.

6 inç büyüklüğündeki FHD+ ekranı ve 3,800 mAh kapasiteli bataryasıyla saatlerce keyif dolu oyun deneyimi yaşatmayı vaat eden cihazda RGB aydınlatma da mevcut.

Avrupa’da da satışa çıkacak

İlk başlarda sadece Çin genelinde satılan cihaz şimdilerde ABD’de de satın alınabilir duruma geldi. Sonrasında Avrupa bölgesinde de perakende mağazalarındaki yerini alacak olan cihazın baz modeli olan 6 GB RAM ve 64 GB dahili hafızalı sürümü için sadece 399 dolar ücret biçilmiş. Diğer üst modeller için fiyat listesi ise henüz açıklanmış değil.

Bu arada Nubia, yeni nesil çift ekranlı telefon modeli Nubia X’i de CES 2019 fuarında görücüye çıkardı. Hem oyuncular hem de selfie çekinmeyi sevenler için ideal olan cihazda 6.2 inçlik çerçevesiz LCD ana ekrana 5.1 inç büyüklüğündeki ikinci OLED ekran eşlik ediyor. Arka tarafta da 12 ve 24 MP’lik çift kamera donanımı mevcut.