Overwatch 29 Mayıs’a kadar ücretsiz oynanabilecek

936

Şu aralar ikinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Overwatch, çıktığı günden bu yana elde ettiği başarılarla yapımcısı Blizzard’ı gururlandırmayı başardı. Aradan geçen bu süre zarfında halen daha Overwatch’ı bir kez dahi olsun oynayamadıysanız, işte size fırsat! Normalde ücret karşılığında satılan oyunu 29 Mayıs’a kadar ücretsiz oynayabilmeniz mümkün. Üstelik PC, Xbox One veya PlayStation 4 fark etmeksizin.

Overwatch 29 Mayıs'a kadar ücretsiz oynanabilecek - ProGamerTR

Blizzard’ın en başarılı yapımlarından

Overwatch ilk başlarda pek fazla ivme kazanamamış olsa da, yavaş yavaş pazardaki en önemli online çok oyunculu oyunlardan biri haline dönüşüyor. Daha çok Diablo ve WoW oyunlarıyla yakından tanıdığımız Blizzard, bu sefer gerçekten başarısı uzun yıllar konuşulacak bir oyuna imza atmış oldu. Üstelik oyun çıktığı günden bu yana sürekli olarak güncelleniyor ve yeni içeriklere kavuşuyor. Bu da Overwatch’ın başarısını perçinleyen bir etken olarak değerlendirilebilir.

Ancak son dönemde Blizzard’ın başı yasa koyucularla biraz sıkıntıya girdi. Oyun içinde çıkan sandıkları açmak için ücretli olarak anahtar satan stüdyo, bu kutuların “kumar” olarak değerlendirilmesiyle zor günler geçirdi. Neyse ki kısa süreli bu skandal artık unutulmuş durumda.

Zaman zaman ücretsiz olabiliyor

Evet, hemen her online oyunda olduğu gibi Overwatch da zaman zaman ücretsiz olarak oyuncuların beğenisine sunulabiliyor. Üstelik demo gibi hafifleştirilmiş bir sürüm değil, oyunun ücretli ve tam versiyonu bedavaya indirime açılıyor. Dahası, bu ücretsiz dağıtım kampanyası tüm platformları kapsıyor.

Nitekim Blizzard’dan yapılan açıklamada “Ücretsiz haftasonu etkinliği kapsamında Overwatch’in 27 kahramanı ve 18 haritasını birçok farklı mod ile ücretsiz oynanabilir hale getiriyoruz. Oyuncular seviye yükseltebilir, oyun içi sandıkları açabilir ve birçok farklı özelleştirrme seçeneğinden faydalanabilir” denildi.

Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir husus var: Oyun sadece “Ücretsiz hafta sonu” etkinliği kapsamında ücretsiz. Yani bir kere bedavaya indirdikten sonra ömür boyu bedava oynayamıyorsunuz. Bunun için etkinliğin bitişini takip eden süreçte oyuna devam etmek isteyenlerin ücret ödemesi gerekiyor. Bu arada eğer PlayStation 4 kullanıcısıysanız, oyunu oynamak için PlayStation Plus üyeliğine ihtiyacınızın olmadığını da belirtelim.

Acele edin, çünkü 29 Mayıs son gün!