Overwatch için ücretsiz haftasonu etkinliği başlıyor

794

Önde gelen oyun stüdyoları zaman zaman “Ücretsiz haftasonu” adı verilen özel etkinlikler boyunca normalde parayla satılan oyunlarını bedavaya erişime açtıkları kampanyalar düzenleyebiliyorlar. Ubisoft’un ardından şimdilerde Blizzard da çok sevilen Overwatch oyunu için ücretsiz haftasonu etkinliğinin başlayacağını duyurdu. Bu seferki etkinlik 23 Ağustos tarihinde başlayacak.

Overwatch için ücretsiz haftasonu etkinliği başlıyor - ProGamerTR

Geçen ay da ücretsiz olmuştu

Overwatch hayranları hatırlayacaktır, geçtiğimiz ay da yapımcı stüdyo Blizzard benzer bir kampanyaya imza atmıştı. Ancak geçenki etkinlik sadece PC oyuncuları için geçerliydi. Üstelik ücretsiz haftasonu etkinliği boyunca kaydedilen tüm ilerlemelerin üzerine sadece oyunu satın alan kişiler daha sonra devam edebiliyordu.

Aslına bakılırsa bu tür etkinliklerin amacı da bu: Oyuncuların oyunu satın almadan kısa bir süreliğine de olsa deneyebilmelerini sağlamak. Bunun için PC oyuncularının Blizzard’ın Battle.net masaüstü uygulamasını indirmeleri ve ücretsiz bir Blizzard hesabı oluşturması gerekiyor. Akabinde bu hesapla uygulamaya giriş yapıldıktan sonra Overwatch indirilebiliyor.

PlayStation 4 oyuncuları PS Store üzerinden oyunu indirebilirken, Xbox One kullanıcılarına ise Xbox One Store aracılığıyla Overwatch’ı yükleyebilme fırsatı sunulmuş durumda.

Elinizi çabuk tutun!

Ücretsiz haftasonu etkinliğinin başlamasına bir hafta kadar daha var. Ancak konsol sahibi oyuncular an itibariyle oyunun ön yüklemesini gerçekleştirebiliyorlar. Eğer yavaş bir internet bağlantınız varsa, önümüzdeki haftasonu bu fırsatı kaçırmamak için oyunu erkenden yüklemeyi tercih edebilirsiniz.

İşte ücretsiz haftasonu tarihleri

Eğer siz de önümüzdeki haftasonunu evinize kapanıp Overwatch oynayarak değerlendirmek istiyorsanız, 23 Ağustos günü saat 11:00’ten başlayıp gece 02:00’ye kadar olan süreçte oyunu ücretsiz temin edebilirsiniz. Blizzard’dan yapılan açıklamada oyunun belirtilen tarih aralıklarında Amerika, Avrupa ve Asya (Güney Kore hariç) kıtalarında ücretsiz olacağı belirtildi. Hemen belirtelim, Türkiye genelinde de oyun bedavaya indirilebilecek!

Toplamda 18 adet harita ve 28 kahramanın bulunduğu oyunun macera, hızlı oyun ve özel oyunlar gibi farklı modları da aktif olarak erişime açılacak. Yani özel haftasonu etkinliğinde ücretsiz olduğu için Overwatch’ta herhangi bir kısıtlama değil. Haftasonu bittiğinde ise oyunu oynamaya kaldığınız yerden devam edebilmek için Overwatch’ı satın almanız gerekecek.