Overwatch ile Seçim Kampanyası Hazırlatan Başkan Adayı !

Overwatch ile Seçim Kampanyası deyince herkesin aklına ilk gelen şey okulda sınıf başkanlığı olsa gerek 🙂 Ama günay Kore’de ülke başkanlığı için böyle bir kampanya yürütülüyor şu anda.
Rakibinin Starcraft hamlesinden sonra Sim San-jung, Overwatchlı seçim videosu ile karşımızda.

Güney Kore’de Mart ayında ortaya çıkan rüşvet skandalının ardından başkanlık koltuğundan indirilen Park Geun-hye yerine gelecek yeni başkan için seçim kampanyaları tüm hızıyla devam etmekte. Geun-hye’nin ardından başkanlık için yarışanlar 5 aday arasında Moon Jae-in ile Sim San-jung ise en fazla ön plana çıkan iki isim.

Overwatch ile Seçim Kampanyası Yapılan anketler ve araştırmalarda başa baş bir grafik çizen ikili, genç kesim seçmenine ulaşabilmek adına ise Güney Kore denilince akıllara gelen ilk şeylerden birini kullanmakta; bilgisayar oyunları. Özellikle eSporlar konusunda Güney Korelilerin ne denli iyi ve aktif olduğunu herhalde bilmeyeniniz yoktur. İşte bu oyunlar arasında son dönemlerde en fazla öne çıkanlarından olan Blizzard’ın FPS oyunu Overwatch. Sim San-jung’un da seçim kampanyasının bir parçası olmuş.

Özellikle diğer siyasetçiler ile katıldığı tartışmalarda kendinden emin duruşu, keskin cevapları ve karşı tarafı susturan soruları ile dikkat çeken Sim, Overwatch’ın meşhur ‘Play of the Game’ kısmında boy göstermekte.

İşte o video:

Güney Kore’de seçimler Türkiye’deki gergin sosyal medya ortamına göre biraz daha değişik ilerliyor. Bunun bir diğer örneği de daha önce yapılan game of thrones uyarlaması ile adayların tanıtılmasıydı. İzlemeyenler için videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Bir diğer seçim kampanyası; Game Of Thrones

Diğer overwatch yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.