PlayStation Brezilya, Overwatch 2 ‘nin çıkış tarihini yanlışlıkla paylaştı

55

BlizzCon 2019 etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen en heyecan verici haberlerden birisi Overwatch 2 idi. Blizzard henüz Overwatch 2 ’nin çıkış tarihini paylaşmış değil, üstelik diğer firmaların aksine Blizzard duyurusunu yaptığı oyunu yıllar sonra piyasaya sürebilmesiyle biliniyor. Uzun lafı kısası şu, Overwatch 2’nin çıkmasını kısa süre içinde bekliyor olabilirsiniz. Nitekim genel itibariyle tahminler 2020 yılı içerisinde bir tarihe yoğunlaşıyordu. 

Derken PlayStation Brezilya’ya ait resmî Twitter hesabından Overwatch 2’nin çıkış tarihine ilişkin önemli bir paylaşım yapıldı, ardından apar topar silindi. Bu hafta içinde yapılan paylaşımda Overwatch 2’nin 2020 yılında çıkış yapacağı bilgisi yer alıyordu. Paylaşım hemen silinmiş olmasına rağmen neyse ki Voxel sitesinin editörleri ekran görüntüsünü çoktan almıştı.

Blizzard’dan ses seda yok

Şurası aşikar: Bu paylaşım Blizzard tarafından yapılmadığı için Overwatch 2’nin nihai çıkış tarihini belirtmiyor. Keza oyunun 2020’de çıkacağı da halen kesinlik kazanmış değil. Fakat ne olursa olsun, PlayStation’a ait kurumsal sosyal medya hesabından böyle bir paylaşımın yapılması önemli bir ipucu sayılır. 

Her ne kadar Blizzard oyunun çıkış tarihi için nihai kararı verecek olsa da Sony ve Microsoft gibi şirketler bunu bizden önce bilmek zorunda. Dolayısıyla PlayStation Brezilya’nın kesin olan bir bilgiyi yanlışlıkla önceden paylaşmış olduğu çıkarımında bulunabiliriz.

Evet, daha önce de belirttiğimiz üzere bahsi geçen paylaşım apar topar silindi. Fakat bu durum tartışmaları sona erdirmek yerine daha da harladı. PlayStation Brezilya’nın paylaşmaması gereken gizli bir bilgiyi yanlışlıkla kamuoyuna açıkladığı anlaşıldı. 2020 tarihi doğru olsun veya olmasın, Blizzard’ın da bu konuya dair herhangi bir açıklama yapacağı yok gibi gözüküyor.

Halen daha geliştiriliyor olabilir

Malum olduğu üzere Blizzard her sene BlizzCon adını verdiği konferansı düzenliyor ve yeni oyunlarla birlikte mevcut oyunlara ilişkin güncellemeleri bu etkinlikte duyuruyor. Bu sebeple bir ihtimal Overwatch 2’nin çıkış tarihinin BlizzCon 2020’de tanıtılmasını bekleyebiliriz. Kuvvetle muhtemel oyun henüz hazır değil, hala daha geliştiriliyor ve çıkışa hazırlanıyor. Bu durumda biz oyuncuların yapabileceği tek şey beklemek ve Overwatch 2’nin güzel bir oyun olmasını ummak.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız