PlayStation Plus yeni yıla kaliteli oyunlarla giriş yaptı

70

Yeni yıla girdik ve aralarında Sony’nin de bulunduğu birçok teknoloji şirketi, yeni hedeflerini hayata geçirdi. Konsol savaşlarında Microsoft’u geride bırakmaya devam etmek isteyen Japonya menşeli dev şimdilerde PlayStation Plus abonelerini sevindirecek yeni bir gelişmeye imza attı. Buna göre 2020’nin ilk ayında PS Plus üyesi olan herkes, iki oyunu ücretsiz olarak erişime açtı.

Aslına bakılırsa Sony her ay bunu yapıyor ama bu ay seçilen ücretsiz oyunların her biri çok kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmeyi vaat eden yapımlar. Mesela Türkçe seslendirme desteği de bulunan hazine avcılığı oyunu Uncharted serisinden UNCHARTED: The Nathan Drake Collection, bunların başında geliyor.

Nathan Drake’in macerasına katılın

Bu arada şunu belirtmekte yarar var: Ücretsiz hale gelen oyun serinin en son yapımı değil. Ancak yine de bol miktarda kovalamaca, şifre çözme ve düşmanlardan kaçma gibi maceraları içeren oyunda Nathan Drake isimli kaşifi yönlendirmemiz bizden isteniyor.

Uncharted: The Nathan Drake Collection adından da anlaşılacağı üzere bir koleksiyon. Üstelik bünyesinde tam 3 ayrı oyunu bulunduran bir koleksiyon. Tomb Raider’in oyun yapısına çok kolay bir şekilde benzeteceğiniz yapımlarda gerçek dünyadan esinlenen grafik modellemeleri ve bölümler sizi karşılayacak.

Kızgın bir keçiyi canlandırmaya ne dersiniz?

Eğer ölümcül tuzaklardan kurtulmak ve üzerinize atılan el bombalarından kaçmak ilginizi çekmiyorsa, kızgın bir keçiyi canlandırmak isteyebilirsiniz. Evet, şaka değil. Goat Simulator isimli oyun da PlayStation Plus aboneleri tarafından Ocak ayı içerisinde ücretsiz indirilebilecek.

Modern oyun tarihindeki en ilginç ve bir o kadar da eğlenceli yapımların başını çeken bu simülasyon oyununda sakallı bir keçiyi yönlendirip insanlara ve etrafımızdaki her şeye saldırabiliyoruz. Oyunun fizik motoru çok başarılı, ayrıca konusu biraz saçma olduğu için vakit öldürmenize yardımcı olabilir. Keçiyle bota binebilir, yüzebilir, otlanabilir, dil çıkarabilir ve havaya zıplayabilirsiniz. Açık dünyada geçen oyunda keçiyle yapabilecekleriniz sadece hayal gücünüzle sınırlı.

Süreyi kaçırmayın!

Uncharted: The Nathan Drake Collection ve Goat Simulator oyunları 7 Ocak’tan 3 Şubat’a kadar ücretsiz olarak kalmaya devam edecek. Bir kere indirdikten sonra PS Plus aboneliğiniz devam ettiği müddetçe oyunu oynayabileceksiniz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız