Pokemon Shield ve Sword satışları 6 milyona ulaştı

75

Bir konsolun başarıya ulaşmasını sağlayan en önemli etkenlerden biri, çıkışını gerçekleştirirken modelle özleştirilen oyunun kalitesidir. Mesela PS4’e özel geliştirilen God of War oyununun ilk günlerinde ne kadar sükse yaptığını hatırlayın. Bu ve bunun gibi kaliteli, AAA tabir edilen oyunların konsol satışlarını sırtladığı pekala söylenebilir.

Nintendo da geliştirdiği konsolların başarısını böylesi kaliteli oyunlara borçlu. Şirket tarafından son yapılan açıklamada ise Pokemon Sword ve Pokemon Shield isimli iki oyununun çıktığı günden bu yana dünya çapından 6 milyon adetlik satış rakamına ulaştığı duyuruldu.

Switch’in en hızlı satan oyunu oldu

Pokemon evreni olarak da bilinen Galar’ın Nintendo Switch’in satış grafiğine sağladığı olumlu katkı bununla da sınırlı değil. Elde ettiğimiz bilgilere göre bu oyunlar an itibariyle Switch platformunda en hızlı satan yapımlar haline gelmiş durumdalar.

Keza Nintendo’nun çok güçlü olduğu ABD pazarında en çok gelir getiren yapımları da yine Pokemon oyunları. Öyle ki sadece 2 gün içinde 2 milyon kopya satmak gibi muhteşem bir satış grafiğini yakalamayı başarmış.

Nintendo Amerika’nın Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Nick Chavez, basın mensuplarına verdiği demeçte “Geçtiğimiz hafta sonu milyonlarca insan yeni Galar evrenine adım atarak Pokemon macerasına başladılar. Yakaladığı unutulmaz satış başarısıyla Pokemon Sword ve Pokemon Shield oyunları bu yılbaşında mutlaka oynanması gereken iki yapım olduklarını ispat ettiler” dedi.

Aşina olmayanlar için kısaca özetlemek gerekirse bu iki oyunda da Galar adı verilen Pokemon evrenini keşfediyor, Pokemon canavarlarını yakalayıp eğitiyor ve evrenin en başarılı Pokemon ustası olmaya çalışıyorsunuz. Tabii bu sandığınız kadar kolay olmuyor, çünkü aşmanız gereken birçok engel karşınıza çıkıyor.

İlk kez 1996’da çıkış yaptı

Tarihin en başarılı RPG, yani rol yapma oyunları arasında gösterilen Pokemon RPG serisi, Pokemon Red ve Pokemon Blue oyunlarıyla çıkışını yaptığı 1996 yılından bu yana dünya çapında 240 milyon adetten fazla satmayı başardı.

Pokemon Sword ve Pokemon Shield oyunları şuan için sadece Nintendo Switch’te oynanabiliyor. Başka herhangi bir konsolda veya akıllı telefonlarda oynayabilmek ne yazık ki mümkün değil.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız