PS Plus ‘ın Ocak 2019 oyunları açıklandı!

692

Yeni yıla sayılı günler kala eğlence devi Sony, Ocak 2019’da PS Plus abonelerine ücretsiz sunacağı oyunların listesini kamuoyuyla paylaştı. Buna göre önümüzdeki ay PlayStation 4 oyunlarının yanı sıra PlayStation 3 ve PS Vita oyunları da PS Plus servisindeki yerini alacak.

Malum, Sony’nin önceki planları arasında PS3 ve PS Vita yapımlarını 2019’dan itibaren PS Plus içeriklerinden kaldırmak vardı. Ancak görünüşe göre bu plan biraz daha ertelenmiş, çünkü yılın ilk ayı için yayınlanan oyun listesinde eski konsollara özel içerikler de yer alıyor.

PS Plus'ın Ocak 2019 oyunları açıklandı! - ProGamerTR

Aşağıda ismi sıralanacak olan oyunlar 1 Ocak ile 5 Şubat 2019 tarihleri arasında aktif PS Plus aboneliği olan kişiler tarafından ekstra ücret ödenmeksizin indirilebilecek. İndirilen oyunlar ise PS Plus aboneliği aktif olduğu müddetçe konsolda yer alacak, istenildiği an tekrardan oynanabilecek.

Ocak ayında hangi oyunlar var?

Her ay olduğu gibi Ocak ayı oyunlarında da öne çıkan bazı yapımlar var elbette. Açık dünyada geçen spor oyunu Steep, Ocak ayının en gözde yapımı olarak nitelenebilir. Oyuncuların karlı dağlarda kayak, snowboard ve paragliding gibi ekstrem sporları yapabildiği oyun dört kişiye kadar multiplayer oynanabiliyor, normal satış fiyatı ise 29.99 dolar.

PS Plus'ın Ocak 2019 oyunları açıklandı! - ProGamerTR

PlayStation 4 konsol sahiplerinin indirebileceği bir diğer oyun ise aksiyon odaklı multiplayer RPG yapımı olan Portal Knights. Bu oyunda oyuncular rastgele olarak oluşturulan adaları keşfedip bölüm sonu canavarlarıyla efsane savaşlara giriyorlar. Liste fiyatı 19.99 dolar olan oyunda diğer karakterlerin verdiği bazı görevlerin yerine getirilmesi de oyuncuların ödevleri arasında. Sevimli karakter modellemeleri ve grafik yapısıyla Minecraft’ı anımsatan oyunun tamamen Türkçe olduğu bilgisini paylaşmakta ise fayda var.

PS3 ve PS Vita sahipleri unutulmadı

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Ocak ayında PS3 ve PS Vita sahipleri bugüne dek olduğu gibi kendi konsollarına özgü oyunları indirmeye devam edebilecekler. Bu doğrultuda Zone of the Enders HD Collection ve Amplitude oyunları PS3 için listedeki yerini almış. PS Vita konsolu içinse Fallen Legion: Flames of Rebellion ve Super Mutant Alien Assault oyunları mevcut.

Ancak iddialara göre Sony, Mart ayından itibaren PS3 ve PS Vita konsollarını PS Plus programının dışına atmayı planlıyor.