PS Plus Şubat Ayı Oyunları Belli Oldu!

24

Japonya menşeli teknoloji ve eğlence devi Sony, her ay olduğu gibi bu ay da PS Plus abonelerine bir dizi oyunu ek ücret ödemeden indirme fırsatı sunacak. Xbox Live Gold’un alternatifi olarak pazarda konumlanan bu abonelik servisi her ay belli oyunları oynayabilmenin yanı sıra dijital mağazalarda geçerli indirimlerden faydalanma fırsatını da konsol sahiplerine sunuyor.

Şubat ayı için belirlenen ücretsiz oyun listesine baktığımızda ise karşımıza ilk başta BioShock: The Collection yapımı geliyor. İsminden de anlaşılacağı üzere bu, BioShock serisinin tüm koleksiyonunu içeren bir boxset aslında. Eğer daha önce hiç BioShock oynamadıysanız ve oyunun senaryosunu tam manasıyla öğrenmek istiyorsunuz, bu kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat.

BioShock her ne kadar gerek senaryosu, gerekse grafik kalitesiyle öne çıkan bir seri olsa da uzun süredir güncellenmiyor. Öyle ki serinin son yapımı ta 2013 yılında çıkmış olan BioShock Infinite. Serinin başlangıcı ise 2007 yılına kadar gidiyor. 13 yaşına basan BioShock serisinin orijinal ilk oyunu bugün hala daha keyifle vakit geçirme deneyimi sunacak kadar güncel.

The Sims 4’ü de almayı unutmayın

Bunun dışında Şubat ayı içerisinde BioShock: The Collection’a The Sims 4’ün eşlik edeceğini söylemekte fayda var. Maxis ve EA işbirliğiyle geliştirilen oyun, aslında bir yaşam simülatörü. Serinin en beğenilen yapımlarından The Sims 4’te de karakterler oluşturup bu kişilerin sosyal hayatlarını yönlendirebileceksiniz. Kariyer basamaklarını tırmandırmak, romantik ilişkilerini yönetmek ve hatta bebek sahibi olmalarını sağlamak bile oyuncuların yapabilecekleri arasında yer alıyor.

PlayStation 4 konsol sahipleri için Sony’nin heybesinde bu aylık bunlar bulunuyor. PlayStation VR kullanıcıları ise Firewall Zero Hour’u indirebilecekler. Bu taktik çatışma oyununda VR başlık sahibi oyuncular kendilerini çok önemli bir operasyonun ortasında bulacak ve kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalışacaklar. Yeni sezonu henüz yeni başlayan oyunun güncel haritalarıyla zaman öldürebilmeniz mümkün.

Haberde bahsi geçen tüm oyunlar 4 Şubat tarihinden itibaren ücretsiz olarak indirilebilecek, ta ki 2 Mart’a kadar. Arada kalan süre zarfında Ocak ayının ücretsiz oyunlarını hala daha kütüphanenize kaydedebileceğinizi unutmayın!

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız