PS Store’da 2018 yaz indirimleri başladı!

1740

Sony nihayet her yıl olduğu gibi bu yıl da oyun mağazası PS Store’daki yaz indirimlerinin başladığını duyurdu. Buna göre PS3, PS4 ve PS Vita sahipleri indirimlerin geçerli olduğu dönem boyunca birçok oyunu ciddi miktarda indirimlerden faydalanarak kütüphanelerine dahil edebilecekler.

PS Store üzerinde bazı oyunlarda yüzde 60’a dek varabilen indirimlerden daha iyi yararlanmak için PS Plus aboneliğine sahip olmak gerek, ancak bu bir zorunluluk değil. Sizlere kolaylık olması açısından PS Store 2018 yaz indirimleri döneminde fiyatında düşüşe gidilen yapımların kısa bir listesini hazırladık.

PS Store'da 2018 yaz indirimleri başladı! - ProGamerTR

İndirimlerin geçerli olduğu tarih aralığına dikkat!

Başlamadan önce Sony’nin PlayStation 2018 yaz indirimleri döneminin başlangıcından itibaren 17 Temmuz saat 20:00’e kadar süreceğini belirtmekte fayda var. Bu süre zarfında PS Plus aboneleri ve abone olmayan diğer PlayStation konsol sahipleri oyunları normal perakende satış fiyatının çok daha altına satın alabilecekler. Bazı oyunlar ise bulup bulabileceğiniz en uygun ücretle satışa çıkacak, bazılarında ise çok da kayda değer indirimler yok.

750 oyunun fiyatında indirime gidildi

İndirimlere ilişkin Sony cephesinden yapılan açıklamada tüm konsollar için toplam 750’den fazla oyunun fiyatında indirime gidildiği belirtildi. PS Plus abonesi olmayanlar için bile bu indirimlerin oranı yüzde 50’yi bulabiliyor. DOOM ve Wolfenstein 2 gibi bazı kült oyunlar ise “bundle”, yani paket şeklinde satılıyor.

Listelerde yer alan oyunların çoğu PS4 için üretilmiş olsa da, PS3 ve PS Vita sahiplerini mutlu edecek yapımların fiyatlarında da yok değil.

PS Store'da 2018 yaz indirimleri başladı! - ProGamerTR

Popüler yapımlar da listede

Assasin’s Creed serisinin bugüne dek yayınlanan birçok yapımını 29.99 dolar gibi görece ucuz fiyata satın alabilmek mümkün. Normalde bu oyunların 59.99 dolar ücretle satıldığını hatırlayınca indirim miktarını tatmin edici bulabiliriz. Keza Battlefield 1 Premium Pass’in fiyatı 49.99 dolar yerine 12.49 dolara kadar gerilemiş durumda. Bioshock Koleksiyonu’nun geçici indirimle 59.99 dolarlık fiyatın aksine 19.79 dolara satıldığı da görülüyor.

Öte yandan Cities: Skylines’ın fiyatı 7.79 dolara, Darksiders oyunlarının fiyatları 1.99 ve 2.99 dolara, Dragon Age: Inquisition’un fiyatı ise 9.99 dolara gerilemiş bulunuyor.

Hangi oyunların indirime girdiğini bu linkten görebilirsiniz.