PS5’in logosu CES 2020’de tanıtıldı!

59

Sony, CES 2020 etkinliğinde birden fazla heyecan verici teknolojik ürününü görücüye çıkarmış olsa da biz oyuncuların gözü yeni nesil PlayStation modelindeydi. Sonuçta CES 2020 bir teknoloji etkinliğiydi ve Sony, PS5’i tanıtmak için bundan daha iyi bir fırsat bulamazdı. 

Ancak beklenen olmadı ve görünen o ki Sony biraz daha bekleme kararı aldı. Ancak şirket, sabırsızlıkla bekleyen oyuncuların ağzına bir parmak bal çaldı ve PlayStation 5’in logosunu ilk kez görücüye çıkardı. Eh, hiç yoktan iyidir, değil mi?

Oyun pazarını yeni konsola hazırlıyor

Malum olduğu üzere Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox Series X’in sayılı günü kaldı. Sony de en büyük rakibiyle aynı zamanda PS5’i tanıtmanın peşinde. Şuana dek her iki konsol modeline ilişkin kayda değer bir sızıntı haberine ulaşabilmiş değiliz.  

CES 2020’de Vision-S adını verdiği teknolojik konsept otomobil modelini tanıtan Sony, aynı zamanda PS5’in logosunu da tanıttı. Microsoft yeni çıkaracağı konsolu basitçe “Xbox” şeklinde tanıtacak, Sony de beşinci nesil PlayStation’u PS5 olarak anacak. Alengirli isimler seçmektense daha sade, basit gitmeyi strateji olarak belirleyen şirketlere oyuncular ne tepki verecek, kestirebilmek güç.

8K çözünürlük vaat ediyor

Bu arada Microsoft’un da CES 2020’de ciddi bir gövde gösterisi yaptığını belirtmekte yarar var. Xbox’un tepe yöneticisi Phil Spencer, Twitter profil fotoğrafını Xbox Series X’le değiştirmiş durumda. 8K çözünürlüğü destekleyeceği belirtilen yeni konsol AMD ile işbirliği neticesinde geliştiriliyor. Gücünü en üst model işlemciden alacak olan konsolun VR oyunlarını da desteklemesi söz konusu. Daha hızlı açılan oyunlar ve daha sessiz çalışan bir modele kim hayır diyebilir ki?

Öte yandan Sony’nin heybesine ne var, henüz bilinmiyor. Ancak Microsoft’tan geri kalmayacağı kesin. Bir ihtimal PS5’in de AMD işlemciden güç alması söz konusu olabilir.

An itibariyle elimizde Sony’nin sessiz sedasız tanıttığı PS5 logosundan başka bir şey yok. İlerleyen günlerde bu durumun değişmesi kuvvetle muhtemel. Xbox Series X’ten daha güçlü bir konsolun çok iyi bir oyunla tanıtılması, pazarda dengelerin Sony lehine değişmesini sağlayabilir. Bunu da ancak zaman içinde göreceğiz.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız